Jan Barta (Team Net App) po samotnej ucieczce został triumfatorem wyścigu Rund um Köln (kat. 1.1). Na doskonałej, trzeciej pozycji przyjechał nasz rodak Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM)!

Kolarze ścigali się na blisko 200 kilometrowej, pofałdowanej trasie wokół Koloni. Zaraz po starcie oderwali się:  Mark Renshaw (Rabobank), Pavel Brutt (Katusha), Tom Dumoulin (Argos-Shimano), Boy van Poppel (UnitedHealthcare), Nils Plötner (Raiko Stölting) oraz Jasper Hamelink (Cycling Team Jo Piels). Wkrótce do czołówki doskoczyli: Laurens ten Dam (Rabobank), David Tanner (Saxo Bank), Gatis Smukulis (Katusha), Christian Knees (Reprezentacja Niemiec), Matthias Brändle (NetApp), Michael Hümbert (LKT Team Brandenburg), Johannes Kahra (Thüringer Energie Team), Ralf Matzka (Thüringer Energie Team) oraz Gediminas Bagdonas (An Post-Sean Kelly).

Współpraca w czołówce układała się, jednak zasadnicza grupa nie chciała odpuścić tak licznej ucieczki. Różnica między peletonem, a harcownikami nie przekroczyła dwóch minut więc wkrótce na akcje zdecydowało się dwóch kolarzy z czołówki. Byli to: Brutt i Bagdonas.

Pozostała część ucieczki została skasowana. Na przeskoczenie do prowadzącego duetu zdecydowali się: Wilco Keldermann (Rabobank), Tomasz Marczynski (Vacansoleil-DCM), Jan Barta (NetApp), Matthias Brändle (NetApp), William Clarke (Champion System), Tom Dumoulin (Argos-Shimano), Ivan Ronny (RusVelo), Boy van Poppel (UnitedHealthcare) oraz Mauritius Lammertink (Cycling Team Jo Piels).

Na jednym z ostatnich podjazdów odjechał Jan Barta. Czech nie dał się już dogonić grupce pościgowej, którą przyprowadził Gediminas Bagdonas, a na trzeciej znakomitej lokacie zameldował się mistrz Polski – Marczyński.  Dla 28-latka, to najlepszy występ w tym sezonie.

Pełne wyniki Rund um Köln 2012:

1 Jan Barta (Cze) Team Netapp 5:05:58
2 Gediminas Bagdonas (Ltu) An Post – Sean Kelly 0:02:02
3 Tomasz Marczyński (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
4 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
5 Tom Dumoulin (Ned) Argos-Shimano
6 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Cycling Team
7 Maurits Lammertink (Ned) Cyclingteam Jo Piels
8 William Clarke (Aus) Champion System Pro Cycling Team
9 Matthias Brandle (Aut) Team Netapp 0:06:29
10 Ivan Rovny (Rus) Rusvelo 0:06:31
11 Boy Van Poppel (Ned) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:06:43
12 Kersten Thiele (Ger) Lointek 0:10:37
13 Alexander Schmitt (Ger) Nutrixxion Abus 0:12:32
14 Michael Jun. Hümbert (Ger) Lointek 0:12:44
15 Yannick Bok (Ger) Raiko Stölting
16 Victor Manakov (Rus) Rusvelo 0:13:23
17 Robert Förster (Ger) Unitedhealthcare Pro Cycling Team
18 Ralf Matzka (Ger) Thüringer Energie Team
19 Steffen Radochla (Ger) Team NSP – Ghost
20 Michael Kurth (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
21 Christoph Pfingsten (Ger) Cyclingteam De Rijke
22 Björn Schröder (Ger) Raiko Stölting
23 Andreas Stauff (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
24 Michael Schweizer (Ger) Nutrixxion Abus
25 Kevin Peeters (Bel) Landbouwkrediet
26 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team
27 Mario Schoibl (Aut) Tirol Cycling Team
28 Jonathan Breyne (Bel) Landbouwkrediet
29 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano
30 Alexander Mironov (Rus) Rusvelo 0:13:27
31 Mario Vogt (Ger) Team Specialized Concept Store
32 Sven Van Luijk (Ned) Cyclingteam Jo Piels
33 Sjors Roosen (Ned) Cyclingteam Jo Piels 0:13:30
34 Jay Robert Thomson (RSA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team
35 Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
36 Christoph Sokoll (Aut) Tirol Cycling Team
37 Tobias Ludvigsson (Swe) Argos-Shimano
38 Ronan Mc Laughlin (Irl) An Post – Sean Kelly
39 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team
40 Christoph Springer (Ger) Team Specialized Concept Store
41 Aaron Kemps (Aus) Champion System Pro Cycling Team
42 Marius Jessenberger (Ger) Team Heizomat
43 Sascha Weber (Ger) Team Differdange – Magic-Sportfood.De
44 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:13:34
45 Alexey Tsatevitch (Rus) Katusha Team 0:13:36
46 Benjamin Dietrich (Ger) Thüringer Energie Team 0:13:38
47 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team
48 Jasper Hamelink (Ned) Cyclingteam Jo Piels 0:13:40
49 Robert Retschke (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
50 Tom Vermeer (Ned) Nutrixxion Abus
51 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank
52 Daniel Schorn (Aut) Team Netapp
53 Fabian Bruno (Ger) Team Heizomat
54 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
55 Jacek Morajko (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
56 Fabio Nappa (Ger) Team Specialized Concept Store
57 René Obst (Ger) Team NSP – Ghost
58 Andreas Dietziker (Swi) Team Netapp
59 Oleksandr Surutkovych (Aze) Team Specialized Concept Store
60 Meran Russan (Eri) MTN Qhubeka
61 Martin Wesemann (RSA) MTN Qhubeka
62 Emanuel Buchmann (Ger) Team Specialized Concept Store
63 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team
64 Harald Totschnig (Aut) Tirol Cycling Team
65 Jacob Fiedler (Ger) Team NSP – Ghost
66 Robert Bengsch (Ger)
67 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team
68 Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank
69 Sergej Fuchs (Ger) Team NSP – Ghost
70 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank
71 Artem Ovechkin (Rus) Rusvelo
72 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo Bank
73 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet
74 Christopher Jones (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:13:53
75 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
76 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
77 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team
78 Matthias Friedemann (Ger) Champion System Pro Cycling Team
79 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp
80 Bradley Potgieter (RSA) MTN Qhubeka
81 Bradley White (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team
82 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank
83 Jonathan Clarke (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team
84 Benjamin Sydlik (Ger) Nutrixxion Abus
85 Jasha Sütterlin (Ger) Thüringer Energie Team 0:14:11
86 Arran Brown (RSA) MTN Qhubeka
87 Nils Plötner (Ger) Raiko Stölting
88 Matthias Bertling (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
89 Martin Weiss (Aut) Tirol Cycling Team
90 Patrick Clausen (Den) Glud & Marstrand – Lro 0:14:59
91 Alexander Krieger (Ger) Team Heizomat
92 Christian Mager (Ger) Team Heizomat
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments