31 marca w Dzierżoniowie i 1 kwietnia w Sobótce rozpoczyna się kolarski sezon w Polsce. W niedzielę wyścig „Slężanski Mnich” będzie pierwszą imprezą zaliczaną do BGŻ ProLigi. Na oba wyścigi w pełnym skaldzie wybiera się ekipa BDC MarcPol.

Dariusz Banaszek dyrektor BDC MarcPol zabiera na dwa dolnośląskie wyścigi pełny skład drużyny z zawodnikami, którzy w nowym sezonie odnosili już zwycięstwa. Damian Walczak wygrał w Hiszpanii, a Konrad Dąbkowski w Warszawie.

Dariusz Banaszek: – Wszyscy kolarze są zdrowi i gotowi do rozpoczęcia sezonu. W wyścigach w Sobótce i Dzierżoniowie starujemy w pełnym składzie, czyli 15 kolarzy zawodowych w tym 4 orlików. Pojedzie także nasz narybek, czyli pięciu juniorów młodszych. Oczekiwania większe niż w roku ubiegłym, kiedy nasz najlepszy zawodnik Robert Radosz zajął odległe miejsce.

Wchodzimy jednak w sezon spokojnie podobnie jak rok temu, ale za to mamy o 20 procent więcej wyjeżdżonych kilometrów w ciepłych klimacie. Startujemy treningowo, ale jeżeli któryś z naszych kolarzy będzie miał motywację i ambicję w walce o zwycięstwo w tych wiosennych mistrzostwach Polski, to ja go hamował nie będę. Jest to wyścig bardzo prestiżowy ale też niebezpieczny i o kraksy nie trudno, więc staram się przed tym swoich kolarzy będę przed tym ustrzec. I co ważne firma BDC będzie jednym z głównych sponsorów tego wyścigu.

Skład BDC MarcPol – elita: Robert Radosz, Marcin Sapa, Dariusz Baranowski, Wojciech Ziółkowski, Dariusz Rudnicki, Damian Walczak, Mateusz Komar, Adam Wadecki, Piotr Kirpsza, Jarosław Kowalczyk, Konrad Dąbkowski, orlicy: Adrian Banaszek, Kacper Gronkiewicz, Konrad Kott, Eryk Latoń.

Informacja prasowa

Poprzedni artykułPolscy juniorzy na starcie Paris-Roubaix!
Następny artykułJuż jutro poznamy sponsora drużyny Project 1t4i
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jaro
Jaro

trzymam kciuki !!!