Kontrowersyjny rosyjski zawodnik, Alexandr Kolobnev podpisał kontrakt z drużyną Katusha. Były medalista mistrzostw świata, niedawno został oczyszczony z zarzutów dopingowych przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS).

30-latek w poprzednim sezonie po ujawnieniu jego wpadki dopingowej, został zwolniony z drużyny Katusha. Jesienią szwajcarski magazyn L’Illustre opublikował tekst, w którym dziennikarze ujawniają korespondencje Rosjanina z Alexandrem Vinokourovem z której wynika, że Kolobnev sprzedał zwycięstwo w Liege-Bastogne-Liege 2010 Kazachowi.

Kolobnev udowodnił, że  hydrochlorotiazyd, który znalazł się w jego organizmie podczas Tour de France 2011 jest lekiem na schorzenia naczyniowe, na które cierpi od dziecka.

“Jestem bardzo szczęśliwy, że otrzymałem szansę powrotu do Katushy”, powiedział Kolobnev.  “Miałem bardzo ciężki okres w swoim życiu, ale udało mi się przez niego przebrnąć. Dziękuję Rosyjskiemu Związkowi Kolarskiemu, a przede wszystkim jego prezydentowi Igorowi Makarowowi, od którego dostałem olbrzymie wsparcie. Z jego pomocą, ponownie mogę się ścigać. Myślę, że mam dość siły i motywacji by wzmocnić zespół podczas klasyków, jak również w innych wyścigach podczas całego sezonu”, powiedział Rosjanin.

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej