Sezon kolarski 2012, ekipa CCC Polsat Polkowice rozpoczęła w znacznie przebudowanym zespole, w którym oprócz trzech młodych zawodników, pojawił się również młody, utalentowany kolarz z Bułgarii – Nikolay Mihaylov.

Ekipa CCC Polsat Polkowice nadal przebywa na zgrupowaniu kondycyjno-treningowym w Hiszpanii gdzie przygotowuje się do kolejnych startów w sezonie.  W Benidormie na wybrzeżu Costa Blanca, pod „okiem” Piotra Wadeckiego i Roberta Krajewskiego trenuje prawie kompletna ekipa a wśród nich nowy, zagraniczny „nabytek” w ekipie, dwudziestoczterolatek – Nikolay Mihaylov. W rozmowie z dyrektorem, Robertem Krajewskim opowiedział o przebiegu swojej kariery, osiągnięciach i planach na przyszłość.

Jak przebiegała Twoja dotychczasowa kariera, kiedy zaczynałeś  przygodę z kolarstwem ?

Moja przygoda z rowerem rozpoczęła się w 2001 r., kiedy to jako 13-latek trafiłem do klubu kolarskiego  w Svilengradzie (Bułgaria), gdzie  jako junior trenowałem do 2007 roku. Następnie w pierwszym roku „orlika”  wyjechałem do Francji gdzie trafiłem do klubu Martigues SC. Podczas ścigania w tym klubie zostałem m.in. drużynowym Mistrzem Francji dywizji 2 (Divison National 2). W klubie  tym byłem do 2010 roku a następnie przeniosłem się do drużyny z I dywizji  (Division National 1) AVC Aix en Provence.

Ile w dotychczasowej karierze odniosłeś zwycięstw – które z nich cenisz sobie najbardziej ?

Większość swoich sukcesów odniosłem podczas ścigania się we Francji. W przeciągu 5 lat startów odniosłem 25 zwycięstw. Najbardziej cenię sobie zwycięstwo w wyścigu  „Tour de Piemont Pyreneen”, gdzie na bardzo ciężkim, ostatnim etapie wyścigu wygrałem cały wyścig, uzyskując  dużą przewagą na pozostałymi rywalami. Bardzo ważnym w mojej kolarskiej karierze jest zwycięstwo w Pucharze Francji DN1 w jeździe indywidualnej na czas.

Jakie cele i oczekiwania masz w stosunku do ekipy CCC Polsat Polkowice ?

Bardzo dziękuję sponsorowi ekipy oraz Dyrektorom sportowym drużyny CCC Polsat Polkowice za zaufanie oraz szansę jaką od wszystkich otrzymałem. Moim głównym celem jest dać z siebie maksimum swoich możliwości w celu osiągania jak najlepszych rezultatów przez ekipę a także być przydatnym podczas wszystkich startów w jakich będę brał udział. Cieszę się, że lata spędzone w klubach francuskich i zdobyte doświadczenie pomogły mi by znaleźć się w profesjonalnej drużynie jaką jest CCC Polsat Polkowice i jestem rad że będę mógł dla niej pracować.

Jak postrzegasz ekipę i jak dogadujesz się z kolegami z ekipy ?

Byłem pod wielkim wrażeniem podczas mojego  pierwszego spotkania z kolarzami ekipy na wspólnym zgrupowaniu w Lloret de Mar. Zostałem przyjęty przez wszystkich bardzo serdecznie. Teraz tu w Benidormie czuje się jakbym od dawna był w tej ekipie. W drużynie panuje bardzo przyjazna atmosfera, a ekipa jest bardzo dobrze zorganizowana z nienagannie funkcjonującą obsługą, co daje gwarancje dobrego przygotowania do sezonu. Mam nadzieję, że spędzę tu bardzo miłe i przyczynie się do jej sukcesów.

Jakie stawiasz sobie cele na sezon kolarski  2012 ?

Przygotowując się do startów w sezonie kolarskim 2012, chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony, szczególnie na wyścigach etapowych, gdzie przeważają trudne górskie trasy. Ponieważ moją dość silna stroną jest jazda indywidualna na czas, chciałbym również startować w wyścigach gdzie w programie będą czasówki.  A przede wszystkim będę jak najlepiej wypełniał zadania jakie przede mną postawia dyrektorzy sportowi ekipy.

Źródło: proteam.cccsport.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments