Peter Sagan (Liquigas-Cannondale) po spektakularnej końcówce wygrał 4. etap wyścigu Tirreno-Adratico. Słowak pokonał Romana Kreuzigera (Astana) oraz Vincenzo Nibali`ego (Liquigas-Cannondale). Koszulka lidera, powędrowała do Chrisa Hornera (RadioShack-Nissan-Trek).
Zawodnicy ścigający się w „Wyścigu dwóch mórz”, musieli pokonać dziś iście maratoński odcinek pomiędzy Amelią a Chieti, który liczył aż 252 kilometry. Profil etapu był pofałdowany.
W ucieczce dnia znaleźli się: Pablo Urtasun (Euskaltel Euskadi), Lloyd Mondory (AG2R La Mondiale), Stefano Pirazzi (Colnago CSF Inox), Angelo Pagani (Colnago CSF Inox), Kevin Hulsmans (Farnese Vini – Selle Italia), Pavel Brutt (Katusha) oraz Manuele Boaro (Saxo Bank). Czołówka miała nawet 10 minut przewagi, jednak peleton stopniowo ją niwelował. Na 40 kilometrów przed końcem, wynosiła ona nieco ponad 2 minuty.
Wkrótce na jednym ze wzniesień, z przodu doszło do przetasowań. Na czele kręciła już tylko czwórka: Brutt, Boaro, Urtasun oraz lider klasyfikacji górskiej – Pirazzi. Na zjazdach, dołączyli jednak Mondory oraz Pagani. Włoch zaraz po tym jak odzyskał siły, zdecydował się na kontratak. Na jego koło usiadł Brutt, który po kilkudziesięciu metrach „poprawił” atak swojego lidera. Mistrz Rosji od tego momentu samotnie prowadził w wyścigu.
Na 20 kilometrów przed końcem, mocne tempo w peletonie podyktowała drużyna Liquigas-Cannondale. Daniel Oss skasował część ucieczki. Z przodu pozostał tylko Brutt. Akcja walecznego Rosjanina wkrótce dobiegła końca.
Gdy do mety pozostało już niecałe 12 kilometrów, do przodu wyrwał Dmitri Murayev (Astana). Jego próba odjazdu nie trwała zbyt długo i wkrótce na czele zmienił go jeden z kolarzy Euskaltel-Euskadi, który również nie zdołał uzyskać większej przewagi. Zasadnicza grupa wjechała w cięższy teren, a mocne tempo Liquigas-Cannondale odchudziło peleton.
Na 6. ostatnich kilometrach, do pracy włączyła się również drużyna BMC-Racing. Z przodu pojawili się jej liderzy, czyli: Cadel Evans, Philippe Gilbert oraz Alessandro Ballan. 4 kilometry dalej, cała stawka wjechała na sztywny podjazd, który prowadził do mety. Bardzo mocno pociągnął Danilo Di Luca (Aqua & Sapone). Zza jego pleców wyskoczył rewelacyjny Peter Sagan (Liquigas-Cannondale). Słowak źle ocenił swoje siły i wkrótce dogonili go inni kolarze. Następny atak to dzieło Romana Kreuzigera (Astana). Czech został skasowany na płaskim odcinku, kilka kilometrów przed kreską.
Bardzo mocno pociągnął Vincenzo Nibali (Liquigas-Cannondale). Wydawało się, że Włoch uzyska już wystarczającą przewagę, jednak znów pojawił się Sagan! Triumfator Tour de Pologne nie dał już się dogonić i wygrał najdłuższy etap tegorocznej odsłony Tirreno-Adriatico.
Nowym liderem został Chris Horner (RadioShack-Nissan-Trek).
Wyniki:
1 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 7:24:50 | |
2 | Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team | ||
3 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
4 | Danilo Di Luca (Ita) Acqua & Sapone | ||
5 | Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan | ||
6 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:00:08 | |
7 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | 0:00:10 | |
8 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 0:00:12 | |
9 | Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD | ||
10 | Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | ||
11 | Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
12 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | 0:00:19 | |
13 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | ||
14 | Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
15 | Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone | ||
16 | Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
17 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
18 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
19 | Rui Costa (Por) Movistar Team | ||
20 | Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:00:23 | |
21 | Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team | ||
22 | Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
23 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | ||
24 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | ||
25 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | 0:00:30 | |
26 | Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan | ||
27 | Cameron Meyer (Aus) GreenEdge Cycling Team | ||
28 | Jose Herrada Lopez (Spa) Movistar Team | ||
29 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | ||
30 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:37 | |
31 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:00:40 | |
32 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:42 | |
33 | Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank | 0:00:44 | |
34 | Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone | ||
35 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | ||
36 | Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes | ||
37 | Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat | ||
38 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team | ||
39 | David Tanner (Aus) Team Saxo Bank | ||
40 | Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | ||
41 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 0:00:55 | |
42 | Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
43 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:00:57 | |
44 | Andrey Amador (CRc) Movistar Team | ||
45 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 0:00:59 | |
46 | Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team | ||
47 | Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team | ||
48 | Rafal Majka (Pol) Team Saxo Bank | ||
49 | Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team | ||
50 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:01:07 | |
51 | Mads Christensen (Den) Team Saxo Bank | ||
52 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
53 | Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Acqua & Sapone | ||
54 | Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone | ||
55 | Nicki Sorensen (Den) Team Saxo Bank | ||
56 | Robinson Chalapud Gomez (Col) Colombia – Coldeportes | ||
57 | Arnaud Gerard (Fra) FDJ-Big Mat | ||
58 | Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team | ||
59 | Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:01:12 | |
60 | Francisco Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | ||
61 | Sebastian Langeveld (Ned) GreenEdge Cycling Team | ||
62 | Luca Ascani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:01:16 | |
63 | Jérome Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep | 0:01:20 | |
64 | Ego Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
65 | Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team | ||
66 | Fabian Wegmann (Ger) Garmin – Barracuda | ||
67 | Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:29 | |
68 | Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep | ||
69 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:01:40 | |
70 | Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team | 0:01:53 | |
71 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD | ||
72 | Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
73 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
74 | Juan Horrach Ripoll (Spa) Katusha Team | ||
75 | Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Barracuda | 0:02:04 | |
76 | Kristjan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | 0:02:40 | |
77 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
78 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | ||
79 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | ||
80 | Grégory Rast (Swi) RadioShack-Nissan | ||
81 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | ||
82 | Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat | 0:02:52 | |
83 | David Millar (GBr) Garmin – Barracuda | 0:03:15 | |
84 | Andrew Talansky (USA) Garmin – Barracuda | ||
85 | Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
86 | Jarlinson Pantano (Col) Colombia – Coldeportes | ||
87 | Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Colombia – Coldeportes | 0:03:21 | |
88 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:03:28 | |
89 | Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team | 0:03:57 | |
90 | Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team | 0:04:07 | |
91 | Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan | 0:04:15 | |
92 | Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
93 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | ||
94 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | ||
95 | Hayden Roulston (NZl) RadioShack-Nissan | ||
96 | Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling | ||
97 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:04:40 | |
98 | Filippo Pozzato (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
99 | Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
100 | Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team | ||
101 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
102 | Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD | ||
103 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | ||
104 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
105 | Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD | ||
106 | Luca Paolini (Ita) Katusha Team | ||
107 | Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale | 0:04:55 | |
108 | Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
109 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | 0:05:08 | |
110 | Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:06:05 | |
111 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
112 | Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol Team | ||
113 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank | ||
114 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | ||
115 | William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat | ||
116 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | 0:07:28 | |
117 | Stuart O’Grady (Aus) GreenEdge Cycling Team | ||
118 | Oscar Freire Gomez (Spa) Katusha Team | 0:07:51 | |
119 | Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team | 0:08:55 | |
120 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | 0:10:51 | |
121 | Matthew Harley Goss (Aus) GreenEdge Cycling Team | ||
122 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | ||
123 | Francesco Ginanni (Ita) Acqua & Sapone | ||
124 | Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone | ||
125 | Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
126 | Jurgen Wandewalle (Bel) Lotto Belisol Team | ||
127 | Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia – Coldeportes | ||
128 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
129 | Michael Schar (Swi) BMC Racing Team | ||
130 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
131 | Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD | ||
132 | Tomas Vaitkus (Ltu) GreenEdge Cycling Team | ||
133 | Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan | ||
134 | Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia – Coldeportes | ||
135 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
136 | Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale | ||
137 | Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:11:23 | |
138 | Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
139 | Bruno Pires (Por) Team Saxo Bank | 0:13:07 | |
140 | Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank | ||
141 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
142 | Robert Hunter (RSA) Garmin – Barracuda | 0:17:35 | |
143 | Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team | ||
144 | Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda | ||
145 | Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep | ||
146 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | ||
147 | Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia – Coldeportes | ||
148 | Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
149 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD | ||
150 | Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD | ||
151 | Wilson Marentes Torres (Col) Colombia – Coldeportes | ||
152 | Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda | ||
153 | Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
154 | Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-Quickstep | ||
155 | Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling | ||
156 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | ||
157 | Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat | ||
158 | Baden Cooke (Aus) GreenEdge Cycling Team | ||
159 | Svein Tuft (Can) GreenEdge Cycling Team | ||
160 | Jens Mouris (Ned) GreenEdge Cycling Team | ||
161 | Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
162 | Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD | ||
163 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
164 | Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling | ||
165 | Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan | 0:17:53 | |
166 | Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan | ||
167 | Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team | ||
168 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | ||
169 | Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team | ||
170 | Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team | ||
171 | Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone | ||
172 | Kevin Hulsmans (Bel) Farnese Vini – Selle Italia | ||
DNS | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | ||
DNS | Thomas Lovkvist (Swe) Sky Procycling |
Klasyfikacja generalna:
1 | Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan | 19:01:54 | |
2 | Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team | 0:00:07 | |
3 | Cameron Meyer (Aus) GreenEdge Cycling Team | 0:00:13 | |
4 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 0:00:21 | |
5 | Danilo Di Luca (Ita) Acqua & Sapone | 0:00:22 | |
6 | Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan | 0:00:30 | |
7 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | 0:00:32 | |
8 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:00:34 | |
9 | Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 0:00:35 | |
10 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | 0:00:36 | |
11 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | ||
12 | Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD | 0:00:41 | |
13 | Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone | ||
14 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:00:42 | |
15 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | ||
16 | Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:00:43 | |
17 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 0:00:45 | |
18 | Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team | 0:00:46 | |
19 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 0:00:52 | |
20 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 0:00:53 | |
21 | Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
22 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
23 | Sebastian Langeveld (Ned) GreenEdge Cycling Team | 0:00:55 | |
24 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | 0:00:56 | |
25 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team | 0:00:57 | |
26 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | 0:01:04 | |
27 | Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank | 0:01:05 | |
28 | David Tanner (Aus) Team Saxo Bank | ||
29 | Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone | 0:01:06 | |
30 | Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:01:11 | |
31 | Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | 0:01:12 | |
32 | Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:01:15 | |
33 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:17 | |
34 | Rafal Majka (Pol) Team Saxo Bank | 0:01:20 | |
35 | Rui Costa (Por) Movistar Team | ||
36 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:22 | |
37 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | 0:01:24 | |
38 | Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:01:27 | |
39 | Nicki Sorensen (Den) Team Saxo Bank | 0:01:28 | |
40 | Mads Christensen (Den) Team Saxo Bank | ||
41 | Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone | 0:01:29 | |
42 | Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Acqua & Sapone | ||
43 | Jose Herrada Lopez (Spa) Movistar Team | 0:01:31 | |
44 | Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team | 0:01:39 | |
45 | Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team | 0:01:40 | |
46 | Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team | ||
47 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:01:41 | |
48 | Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat | 0:01:44 | |
49 | Luca Ascani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:01:46 | |
50 | Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:01:47 | |
51 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
52 | Jérome Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep | 0:01:54 | |
53 | Andrey Amador (CRc) Movistar Team | 0:01:58 | |
54 | Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team | 0:02:00 | |
55 | Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep | 0:02:03 | |
56 | Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Barracuda | 0:02:04 | |
57 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:02:05 | |
58 | Arnaud Gerard (Fra) FDJ-Big Mat | 0:02:07 | |
59 | Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team | 0:02:08 | |
60 | Francisco Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | 0:02:10 | |
61 | Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes | 0:02:12 | |
62 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD | 0:02:22 | |
63 | Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:02:27 | |
64 | Ego Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:02:28 | |
65 | Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:02:31 | |
66 | Robinson Chalapud Gomez (Col) Colombia – Coldeportes | 0:02:35 | |
67 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | 0:02:46 | |
68 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:02:48 | |
69 | Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team | 0:02:54 | |
70 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:03:16 | |
71 | Kristjan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | 0:03:18 | |
72 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
73 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | 0:03:21 | |
74 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | ||
75 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:03:39 | |
76 | Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale | 0:03:41 | |
77 | Fabian Wegmann (Ger) Garmin – Barracuda | 0:03:46 | |
78 | Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat | 0:03:52 | |
79 | Juan Horrach Ripoll (Spa) Katusha Team | 0:04:06 | |
80 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 0:04:10 | |
81 | Hayden Roulston (NZl) RadioShack-Nissan | 0:04:15 | |
82 | Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team | 0:04:20 | |
83 | Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team | 0:04:25 | |
84 | Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling | 0:04:34 | |
85 | David Millar (GBr) Garmin – Barracuda | 0:04:44 | |
86 | Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Colombia – Coldeportes | 0:04:49 | |
87 | Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team | 0:04:53 | |
88 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | 0:04:58 | |
89 | Luca Paolini (Ita) Katusha Team | 0:05:03 | |
90 | Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:05:07 | |
91 | Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD | 0:05:09 | |
92 | Filippo Pozzato (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:05:10 | |
93 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
94 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | 0:05:14 | |
95 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | 0:05:15 | |
96 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:05:18 | |
97 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:05:20 | |
98 | Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale | 0:05:21 | |
99 | Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:05:29 | |
100 | Grégory Rast (Swi) RadioShack-Nissan | 0:05:31 | |
101 | Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD | 0:05:34 | |
102 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | 0:05:36 | |
103 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:05:57 | |
104 | Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol Team | 0:06:33 | |
105 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:06:43 | |
106 | William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat | 0:07:05 | |
107 | Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan | 0:07:06 | |
108 | Stuart O’Grady (Aus) GreenEdge Cycling Team | 0:07:11 | |
109 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 0:07:46 | |
110 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | 0:07:48 | |
111 | Oscar Freire Gomez (Spa) Katusha Team | 0:08:08 | |
112 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | 0:08:09 | |
113 | Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team | 0:09:36 | |
114 | Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:10:22 | |
115 | Matthew Harley Goss (Aus) GreenEdge Cycling Team | 0:10:31 | |
116 | Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan | 0:10:51 | |
117 | Francesco Ginanni (Ita) Acqua & Sapone | 0:11:13 | |
118 | Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale | 0:11:14 | |
119 | Jurgen Wandewalle (Bel) Lotto Belisol Team | 0:11:19 | |
120 | Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD | 0:11:20 | |
121 | Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone | 0:11:23 | |
122 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:11:59 | |
123 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
124 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
125 | Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:12:15 | |
126 | Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
127 | Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank | 0:13:23 | |
128 | Bruno Pires (Por) Team Saxo Bank | 0:13:28 | |
129 | Michael Schar (Swi) BMC Racing Team | 0:14:06 | |
130 | Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:14:13 | |
131 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | 0:14:35 | |
132 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | 0:14:42 | |
133 | Andrew Talansky (USA) Garmin – Barracuda | 0:14:45 | |
134 | Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:15:08 | |
135 | Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:15:55 | |
136 | Jarlinson Pantano (Col) Colombia – Coldeportes | 0:16:13 | |
137 | Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda | 0:17:28 | |
138 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | 0:17:29 | |
139 | Tomas Vaitkus (Ltu) GreenEdge Cycling Team | 0:17:50 | |
140 | Robert Hunter (RSA) Garmin – Barracuda | 0:17:53 | |
141 | Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan | ||
142 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank | 0:17:56 | |
143 | Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD | 0:18:04 | |
144 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | 0:18:12 | |
145 | Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan | 0:18:19 | |
146 | Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team | 0:18:21 | |
147 | Kevin Hulsmans (Bel) Farnese Vini – Selle Italia | ||
148 | Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD | 0:18:22 | |
149 | Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 0:18:24 | |
150 | Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:18:38 | |
151 | Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone | 0:19:05 | |
152 | Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team | 0:19:10 | |
153 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:19:21 | |
154 | Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia – Coldeportes | 0:19:27 | |
155 | Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat | 0:19:48 | |
156 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD | 0:20:08 | |
157 | Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:20:31 | |
158 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | 0:20:50 | |
159 | Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling | 0:20:55 | |
160 | Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling | 0:21:15 | |
161 | Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 0:21:33 | |
162 | Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia – Coldeportes | 0:23:49 | |
163 | Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team | 0:25:11 | |
164 | Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:25:21 | |
165 | Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team | 0:25:48 | |
166 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:27:05 | |
167 | Jens Mouris (Ned) GreenEdge Cycling Team | 0:27:21 | |
168 | Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda | 0:29:05 | |
169 | Baden Cooke (Aus) GreenEdge Cycling Team | 0:29:17 | |
170 | Wilson Marentes Torres (Col) Colombia – Coldeportes | 0:30:33 | |
171 | Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia – Coldeportes | ||
172 | Svein Tuft (Can) GreenEdge Cycling Team | 0:32:19 |
Foto: bettiniphoto.net
Andrzej
jestem ciekaw czy Nibali coś ustalał z Saganem czy po prostu wyszedł spontan w końcówce i wygrał po prostu lepszy 😉 ?!