Matthew Harley Goss, po tym jak jego drużyna GreenEdge wygrała 1. etap wyścigu Tirreno-Adriatico, został pierwszym liderem „Wyścigu dwóch mórz”.
Włoska impreza rozpoczęła się od 16,9 kilometrowej, drużynowej jazdy na czas z miejscowości San Vincenzo do Donoratico. Kolarze ścigali się na dość łatwej technicznie trasie. Przeszkodą był wiatr, który zmieniał często kierunek.
Na prowadzeniu długo utrzymywała się drużyna Garmin-Barracuda. Amerykański team przejechał trasę w czasie 18:58. Pokonali ich kolarze Johana Bruyneel`a, czyli ekipa RadioShack-Nissan. Fabian Cancellara i spółka, pokonali swoich rywali o dziesiąte części sekundy.
Australijski GreenEdge, który oprócz wyścigu Santos Tour Down Under na razie zawodzi w tym sezonie, odkupił dziś swoje winy. Nowa drużyna w peletonie WorldTour pokonała trasę w czasie 18:41 i nikt nie zdołał już jej pokonać. Jako pierwszy linię mety w zwycięskim teamie przejechał Matthew Harley Goss i to on został pierwszym liderem.
W drużynie Liquigas-Cannondale jak wół harował Maciej Bodnar. Niestety jego ekipa, podobnie jak Lampre-ISD Przemysława Niemca zajęła miejsce w drugiej dziesiątce. Przyzwoicie pojechał SaxoBank. Duński team z Rafałem Majką w składzie wykręcił szósty czas.
Wyniki:
1. GreenEDGE 18:41
2. RadioShack-Nissan 18:58
3. Garmin-Barracuda 18:58
4. Sky 19:04
5. Astana 19:11
6. Saxo Bank 19:19
7. Acqua&Sapone 19:20
8. Katusha 19:21
9. AG2R-La Mondiale 19:24
10. Rabobank 19:38
11. Lotto-Belisol 19:26
12. Lampre-ISD 19:27
13. Farnese Vini 19:28
14. Vacansoleil-DCM 19:32
15. Omega Pharma-Quick Step 19:32
16. Liquigas-Cannondale 19:26
17. BMC 19:39
18. Colnago CSF Bardini 19:50
19. Movistar Team 19:52
20. FDJ-BigMat 19:59
21. Euskaltel-Euskadi 20:06
22. Colombia-Coldeportes 20:26
Klasyfikacja generalna:
1 | Matthew Harley Goss (Aus) GreenEdge Cycling Team | 0:18:41 | |
2 | Svein Tuft (Can) GreenEdge Cycling Team | ||
3 | Sebastian Langeveld (Ned) GreenEdge Cycling Team | ||
4 | Stuart O’Grady (Aus) GreenEdge Cycling Team | ||
5 | Cameron Meyer (Aus) GreenEdge Cycling Team | ||
6 | Baden Cooke (Aus) GreenEdge Cycling Team | 0:00:05 | |
7 | Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan | 0:00:17 | |
8 | Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan | ||
9 | Hayden Roulston (NZl) RadioShack-Nissan | ||
10 | Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan | ||
11 | Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan | ||
12 | Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda | ||
13 | Andrew Talansky (USA) Garmin – Barracuda | ||
14 | Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda | ||
15 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda | ||
16 | Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Barracuda | ||
17 | Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan | 0:00:18 | |
18 | Jens Mouris (Ned) GreenEdge Cycling Team | 0:00:20 | |
19 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | 0:00:23 | |
20 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | ||
21 | Thomas Lovkvist (Swe) Sky Procycling | ||
22 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | ||
23 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | ||
24 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team | 0:00:30 | |
25 | Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team | ||
26 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | ||
27 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | ||
28 | Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team | ||
29 | Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team | ||
30 | Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team | ||
31 | Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team | ||
32 | Tomas Vaitkus (Ltu) GreenEdge Cycling Team | ||
33 | Robert Hunter (RSA) Garmin – Barracuda | 0:00:35 | |
34 | Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling | 0:00:36 | |
35 | Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank | 0:00:38 | |
36 | Nicki Sorensen (Den) Team Saxo Bank | ||
37 | Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank | ||
38 | Mads Christensen (Den) Team Saxo Bank | ||
39 | Rafal Majka (Pol) Team Saxo Bank | ||
40 | David Tanner (Aus) Team Saxo Bank | ||
41 | Bruno Pires (Por) Team Saxo Bank | ||
42 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank | ||
43 | Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Acqua & Sapone | 0:00:39 | |
44 | Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone | ||
45 | Danilo Di Luca (Ita) Acqua & Sapone | ||
46 | Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone | ||
47 | Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone | ||
48 | Francesco Ginanni (Ita) Acqua & Sapone | ||
49 | Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone | ||
50 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | 0:00:40 | |
51 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | ||
52 | Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team | ||
53 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | ||
54 | Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | ||
55 | Oscar Freire Gomez (Spa) Katusha Team | ||
56 | Luca Paolini (Ita) Katusha Team | ||
57 | Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale | 0:00:43 | |
58 | Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale | ||
59 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
60 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | ||
61 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | ||
62 | Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale | ||
63 | Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team | 0:00:45 | |
64 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | ||
65 | Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team | ||
66 | Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | ||
67 | Jurgen Wandewalle (Bel) Lotto Belisol Team | ||
68 | Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team | ||
69 | Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol Team | ||
70 | Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD | 0:00:46 | |
71 | Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD | ||
72 | Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD | ||
73 | Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD | ||
74 | Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD | ||
75 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD | ||
76 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | ||
77 | Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:00:47 | |
78 | Filippo Pozzato (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
79 | Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
80 | Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
81 | Kevin Hulsmans (Bel) Farnese Vini – Selle Italia | ||
82 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
83 | Luca Ascani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
84 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:00:51 | |
85 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
86 | Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
87 | Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
88 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
89 | Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
90 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | ||
91 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | ||
92 | Jérome Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep | ||
93 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
94 | Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep | ||
95 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:00:55 | |
96 | Kristjan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | ||
97 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | ||
98 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
99 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
100 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
101 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:57 | |
102 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
103 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
104 | Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team | ||
105 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
106 | Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team | ||
107 | Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team | ||
108 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | 0:00:58 | |
109 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | ||
110 | Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team | ||
111 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | ||
112 | Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team | ||
113 | Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD | 0:01:04 | |
114 | Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team | ||
115 | Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 0:01:06 | |
116 | Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:01:09 | |
117 | Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
118 | Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
119 | Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
120 | Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
121 | Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
122 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
123 | Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:01:17 | |
124 | Arnaud Gerard (Fra) FDJ-Big Mat | ||
125 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | ||
126 | Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat | ||
127 | William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat | ||
128 | Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat | ||
129 | Andrey Amador (CRc) Movistar Team | 0:01:18 | |
130 | Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team | ||
131 | Rui Costa (Por) Movistar Team | ||
132 | Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team | ||
133 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | ||
134 | Jose Herrada Lopez (Spa) Movistar Team | ||
135 | Francisco Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | ||
136 | Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:19 | |
137 | Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:01:23 | |
138 | Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:01:25 | |
139 | Ego Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
140 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
141 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
142 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
143 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
144 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
145 | Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone | 0:01:29 | |
146 | Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia – Coldeportes | 0:01:45 | |
147 | Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes | ||
148 | Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Colombia – Coldeportes | ||
149 | Jarlinson Pantano (Col) Colombia – Coldeportes | ||
150 | Robinson Chalapud Gomez (Col) Colombia – Coldeportes | ||
151 | Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia – Coldeportes | ||
152 | Wilson Marentes Torres (Col) Colombia – Coldeportes | ||
153 | Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia – Coldeportes | ||
154 | David Millar (GBr) Garmin – Barracuda | 0:01:46 | |
155 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 0:01:58 | |
156 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:02:03 | |
157 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD | 0:02:09 | |
158 | Juan Horrach Ripoll (Spa) Katusha Team | 0:02:30 | |
159 | Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat | ||
160 | Fabian Wegmann (Ger) Garmin – Barracuda | 0:02:43 | |
161 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:02:46 | |
162 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:02:53 | |
163 | Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan | 0:03:08 | |
164 | Grégory Rast (Swi) RadioShack-Nissan | ||
165 | Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:03:13 | |
166 | Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-Quickstep | ||
167 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | 0:03:32 | |
168 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | ||
169 | Michael Schar (Swi) BMC Racing Team | ||
170 | Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling | 0:03:37 | |
171 | Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling | 0:03:57 | |
172 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | 0:04:01 | |
173 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | 0:04:11 | |
174 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | 0:04:31 | |
175 | Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:04:34 | |
176 | Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale |
Foto: bettiniphoto.net
Andrzej