Wczoraj na naszej stronie internetowej zamieściliśmy filmik z prezentacji drużyny MG Kvis Norda Whistle. Dziś prezentujemy Państwu nowy skład, polsko-włoskiej drużyny młodzieżowej.

Po tym jak czołowi zawodnicy ekipy, która w Polsce ściga się pod nazwą TKK Pacific Toruń, czyli Łukasz Owsian i Piotr Gawroński odeszli do CCC Polsat Polkowice, trener Leszek Szyszkowski musiał poszukać nowych twarzy, które wzmocniłyby jego skład. Szyszkowski nie zaskoczył i znów postawił na młodość.

Do teamu doszło czterech nowych, polskich zawodników. Są to: Adam Majorek i Mateusz Dubieniecki (obaj LKS Ogniwo Atom Boxmet Dzierżoniów), Artur Modzelewski (Warmia Biskupiec) oraz  Paweł Franczak (LMGK Ziemia Brzeska).

Pierwsza trójka to kolarze z rocznika `93, czyli pierwszoroczni orlicy, którzy w minionym sezonie wyróżniali się w kategorii juniora. Cała trójka dobrze radzi sobie w górach. Z kolei Franczak opuścił przed sezonem swoją drużynę, która przypomnijmy ewoluowała do statusu ekipy kontynentalnej. Dla Pawła będzie już trzeci sezon w młodzieżowcach.

W ekipie pozostali m.in: mistrz Polski orlików Marek Kulas, członek kadry narodowej Michał Kadrzyński, srebrny oraz brązowy medalista górskich mistrzostw Polski orlików, czyli: Łukasz Wiśniowski i Emanuel Piaskowy.

Nowy skład ma już za sobą dwa pierwsze starty, którymi weszli w sezon. W ten weekend czeka ich pierwszy, cięższy test formy.  W sobotę młodzi kolarze pojadą Giro Tre Province, a w niedzielę ważny klasyk we włoskim kalendarzu amatorskim – Trofeo Franco Balestra, gdzie ma pojawić się również Reprezentacja Polski.

Portal naszosie.pl przeprowadził krótką rozmowę z nowym członkiem drużyny, Pawłem Franczakiem:

„Od 28 stycznia jesteśmy we Włoszech i przygotowujemy się do sezonu. W przygotowania wpletliśmy kilka wyścigów. Jesteśmy po dwóch startach:  Coppa San Geo i GP Pretola. Na pierwszym wyścigu mieliśmy pecha, ponieważ na 15 km przed końcem była duża kraksa w którą wszyscy zostaliśmy wplątani. W niedziele skończyłem w okolicy 25. miejsca razem z Michałem Kadrzyńskim. Tuż za nami zameldował się Emanuel Piaskowy”, powiedział 21-latek. „Odszedłem z Brzegu mimo, że jest tam teraz drużyna kontynentalna ponieważ chcę podnieść swój poziom. Wyjazd był nieunikniony. Dopiero teraz widzę, ile mi brakuje do bycia prawdziwym kolarzem. Wyścigi są na znacznie wyższym poziomie. Na pewno jeśli będę ciężko pracował, to we Włoszech łatwiej się wybić będąc amatorem, niż w Polsce zawodowcem”, kończy.

 

Kadra TKK PACIFIC MG Kvis Norda Toruń : 2012

Whorrall Chris
Franczak Paweł
Kulas Marek
Kadrzyński Michał
Piaskowy Emanuel
Piotrowicz Paweł
Yonathan Jesus Salinas Duque
Modzelewski Artur
Franczak Wojciech
Majorek Adam
Dubieniecki Mateusz
Wiśniowski Łukasz

 

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments