Nicola Ruffoni  (Team Colpack) wygrał włoski klasyk Giro Delle Tre Province. Na dobrej 9. lokacie zameldował się Michał Kadrzyński (MG Kvis Norda Whistle).

46. edycja Giro Delle Tre Province liczyła 160 kilometrów. Na starcie pojawiły się czołowe, włoskie drużyny amatorskie. Po wielu akcjach zaczepnych, na metę wpadła kilkudziesięcioosobowa grupa z której najszybciej finiszował Nicola Ruffoni. Włoch pokonał swoich rodaków Alessandro Fornera  (General Store Medlago) oraz Marco Benfatto (Team Idea 2010).

Najlepiej z Polaków pojechał 20-letni Kadrzyński (na zdjęciu po prawej, w biało-pomarańczowym stroju). Były zawodnik Baszty Golczewo, zameldował się na 9. pozycji.