W sobotę, 3.03.br siedmioosobowa ekipa kolarzy CCC Polsat Polkowice startem w wyścigu Vuelta Murcia rozpoczyna sezon kolarski 2012. Pozostała część ekipy nadal prowadzi przygotowania do sezonu trenując w Benidormie.

Na wybrzeżu Costa Blanca w Benidormie panują wspaniałe warunki do prowadzenia treningów – informuje Piotr GawrońskiLepszej pogody do trenowania nie można sobie wymarzyć.  Jest słonecznie a temperatura codziennie przekracza 20 stopni Celsjusza. Na naszych ciałach pojawiły się pierwsze ślady opalenizny kolarskiej.

Każdy kolejny dzień zgrupowania, kolarze rozpoczynają o godzinie 7:30 od półgodzinnej rozgrzewki tzw. rozruchu. Później wspólne śniadanie i przygotowywania do wyjazdu na trening.

Zgodnie z planem każdego dnia program treningowy rozpoczynamy około godz. 11-tej – kontynuuje Piotr Gawroński.  Podczas tego zgrupowania długość treningów oscyluje w granicach 5-6 godzin jazdy na rowerze, co sprzyja zbudowaniu odpowiedniej bazy kilometrowej. Ponieważ wokół Benidormu jest mnóstwo przepięknych tras o bardzo zróżnicowanym ukształtowaniu, praktycznie codziennie prowadzimy treningi na innych trasach. Ostatnio nasze treningi są coraz „mocniejsze” i prowadzone w większości po górskich trasach z dość wymagającymi podjazdami.

Na zgrupowaniu w Benidormie kolarze CCC Polsat Polkowice trenują na rowerach Vivelo, która to firma w tym sezonie jest sponsorem ekipy. Najnowszy model roweru szosowego jaki w tym roku wypuściła f-ma Vivelo, został indywidualnie przygotowany dla każdego z kolarzy uwzględniając wszystkie niezbędne parametry zawodników. Ponadto rowery zostały umalowane w barwach ekipy w kolorach czarno-pomarańczowych.

Cieszę się że w ekipie panuje dobra atmosfera – kontynuuje dalej Piotr GawrońskiMimo dużego zmęczenia po każdym z treningów, samopoczucie wszystkich kolegów jest doskonałe. Wszyscy są zdrowi, w doskonałych humorach i z niecierpliwością czekają na pierwsze starty. Szczególnie cieszy fakt, że nasza trójka „młodych” (Gawroński, Owsian, Stępniak) bardzo życzliwie została przyjęta przez pozostałych kolarzy ekipy i po tym kolejnym już zgrupowaniu możemy powiedzieć, że czujemy się tak jakbyśmy byli w tej ekipie od dawna. Ekipa jest super zorganizowana i daje nam wiele możliwości z których mam nadzieję skorzystamy już niebawem. 

Okres przygotowania do sezonu kolarskiego przepracowałem dość solidnie i mam nadzieję, że do najważniejszych startów w sezonie będę bardzo dobrze przygotowany. Póki co już 3-4.03 br. będę mógł się sprawdzić w pierwszym swoim starcie w barwach pomarańczowych, gdyż zostałem powołany do składu CCC Polsat Polkowice na wyścig Vuelta Cyclista Murcia – powiedział na zakończenie Piotr Gawroński.

Zgrupowanie w Benidormie potrwa do 20 marca, a po jego zakończeniu część ekipy weźmie udział w wyścigu etapowym w Portugalii,  Volta ao Alentejo (kat.2.2), który odbędzie się w dniach 22-25.03.br.

Źródło + foto: proteam.cccsport.pl