Thor Hushovd w tym sezonie wystartuje zarówno podczas Giro d’Italia, jak i Tour de France. Taką wiadomość potwierdził dyrektor sportowy BMC-Racing – John Lelangue.

“Oczywiście. Thor jest naszym kluczowym zawodnikiem na Tour”, zapewnił Lelangue, opowiadając równocześnie o bardzo pracowitym sezonie dla byłego mistrza świata“Po Paryż-Roubaix będzie miał odpoczynek przed Giro. Po wyścigu dookoła Włoch, będzie przygotowywał się do Tour de France”, dodaje.

Norweg na początku sierpnia zaliczy również Igrzyska Olimpijskie w Londynie, a w dalszej części sezonu prawdopodobnie Mistrzostwa Świata w Valkenburgu.

Hushovd ostatni raz startował w Giro d`Italia w 2007 roku. “Oczywiście on nie będzie walczyć o klasyfikację generalną Giro. Prolog oraz pierwsze etapy w Danii, znakomicie pasują pod jego charakterystykę. Jedzie tam z nadzieją na wygranie kilku pierwszych etapów”, kontynuuje.

“Wiemy, że Thor najbardziej koncentruje się na wiośnie, gdzie jest Flandria, Mediolan-San Remo i Paryż-Roubaix. Są to jego główne trzy cele na ten na sezon. Gilbert skupia się na Liege-Baston-Liege i Amstel Gold Race. Ich plany nie kolidują ze sobą. W naszej ekipie każdy dostaje swoją szansę”, kończy Lelangue.

Andrzej