Ostatni wyścig z serii Iberostar Challenge Cicilista Mallorca – Trofeo Serra de Tramuntana, został anulowany. Główną przyczyną jest…śnieg, który zalega na szosach hiszpańskiej wyspy.

Organizatorzy nie byli w stanie znaleźć i zabezpieczyć alternatywnej trasy, dla tej którą wcześniej zaplanowano. Kolarze mieli dziś pokonać dość wysokie podjazdy pod Puerto de Soller i Puig Major, jednak na szczytach i zjazdach znajdowało się zbyt dużo śniegu, co mogło być niebezpieczne dla zawodników.

W ostatnim czasie niemal każdy wyścig na naszym kontynencie, staje się bardziej ekstremalny przez warunki pogodowe panujące w Europie. W ubiegłym tygodniu na południu Francji skracano etapy Etoile de Bessèges, zmieniano również trasę włoskiego klasyku GP Costa degli Etruschi.

Zawodnicy zgadzają się z decyzją organizatorów. Nikt przecież nie chce igrać ze zdrowiem, zwłaszcza na początku sezonu. „Organizatorowi Challenge Mallorca należą się podziękowania, bo nie jest milo stracić czasem cały sezon przez głupią kraksę na pierwszych wyścigach! Pozostaję trening w drugiej części Majorki!”, napisał na facebook`u przebywający na wyścigu Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step).

Wcześniejsze wyścigi z tego cyklu: Trofeo Palma oraz Trofeo Migjorn padły łupem młodego Brytyjczyka Andrew Fenna (Omega Pharma – Quick Step). We wtorkowym Trofeo Migjorn triumfował Norweg Lars Petter Nordhaug (Sky)

Andrzej
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments