W sezonie kolarskim 2012 w ekipie CCC Polkowice ścigać się będzie trójka młodych, utalentowanych, kolarzy: Piotr Gawroński, Łukasz Owsian i Grzegorz Stępniak.

Zgodnie z założeniami kierownictwa Klubu Polkowice, w sezonie kolarskim 2012, ekipa szosowa kolarzy będzie występować jako ekipa kontynentalna a dyrektorzy sportowi ekipy: Piotr Wadecki i Robert Krajewski konstruując jej skład postanowili zasilić ją kilkoma młodymi kolarzami.

Trzon ekipy stanowić będą kolarze z byłej ekipy CCC Polsat Polkowice: Marek Rutkiewicz, Tomasz Kiendyś, Bartłomiej Matysiak, Mateusz Taciak, Dariusz Batek, Adrian Honkisz, Sylwester Janiszewski, Paweł Charucki i Rafał Ratajczyk. Dużym wzmocnieniem ekipy będzie trójka młodych polskich kolarzy: Piotr Gawroński, Łukasz Owsian i Grzegorz Stępniak. W składzie, znalazł się również młody, 23-letni Mistrz Bułgarii w jeździe indywidualnej na czas, Nikolay Mihaylov, z którym podpisano jednoroczny kontakt.

Poniżej przedstawiamy sylwetki trójki nowych kolarzy wraz z ich osiągnięciami sportowymi.

Piotr Gawroński, to jeden z najbardziej utytułowanych kolarzy młodego pokolenia. Urodził się w 1990 w Golczewie (woj. zachodniopomorskie), gdzie już od najmłodszych lat, w miejscowym klubie Dolce-Vita,  próbował swoich sił  w kolarstwie. Uprawianie tego sportu bardzo przypadło do gustu Piotrowi i już w wieku juniora sięgnął po swoje pierwsze międzynarodowe sukcesy. Na mistrzostwach Europy w Sofii zdobył brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas a rok później, we włoskiej Aronie, sięgnął po kolejny brązowy medal mistrzostw Europy, tym razem w wyścigu ze startu wspólnego.  Od 2009 roku, przez trzy ostatnie sezony ścigał się w ekipie prowadzonej przez Leszka Szyszkowskiego – MG Kvis Norda Pacific Toruń, gdzie osiągnął swoje największe sukcesy. W sezonie kolarskim 2010, już jako zawodnik kategorii U-23, w tureckiej Ankarze, osiągnął swój największy dotychczasowy sukces, zdobywając złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego. Sezon ten, okazał się dla Piotra Gawrońskiego bardzo udany, gdyż oprócz złotego medalu z Ankary, wywalczył również w kategorii U-23, medale Mistrzostw Polski. Na szosowych MP w Kielcach, zdobył brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas a na Górskich MP w Podgórzynie – Borkowicach, do medalowej kolekcji  „dorzucił” kolejny medal  w kolorze srebrnym. Sezon 2011 okazał się pechowym dla Piotra. Po kontuzji odniesionej podczas wyścigu we Włoszech oraz długa rekonwalescencja nie pozwoliły na uzyskaniu już wysokiej formy kolarskiej a tym samym nie było mowy o kolejnych sukcesach. Mimo to Piotr Gawroński został powołany do kadry Polski na Tour de Pologne w a klasyfikacji generalnej Pucharu Polski został sklasyfikowany na 1. miejscu. Wielki kolarski talent, wspaniałe dotychczasowe sukcesy, profesjonalizm w uprawianiu tego sportu, pozwoliły Piotrowi na podpisanie pierwszego zawodowego kontraktu.

Piotr jest dla mojej ekipy bardzo cennym nabytkiem – powiedział Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Polkowice. Jego wielkie zaangażowanie w uprawianie tego sportu, olbrzymie możliwości a także osiągnięte już sukcesy, będą przez ekipę wykorzystane w pełni i mam nadzieję, że razem z nami będzie mógł dalej rozwijać swój kolarski talent, zdobywać cenne doświadczenie sięgać po kolejne sukcesy dla dobra CCC Polkowice i polskiego kolarstwa. 

Łukasz Owsian, to kolejny młody talent ze „stajni” Leszka Szyszkowskiego. Urodził się w 1990 r. w Torunie, gdzie w wieku 12 lat rozpoczął „przygodę” z rowerem, która bardzo szybko stała się jego pasją. Już podczas nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Toruniu, w kategorii junior odnosił pierwsze sukcesy na Mistrzostwach Polski, startując zarówno na szosie a także na torze. Pierwsze „poważne” juniorskie sukcesy odnosi w sezonie kolarskim 2007, gdzie zajmuje kilka 1. miejsc na wyścigach cyklu Pucharu Polski, zdobywając również tytuły Mistrza Polski zarówno w wyścigu parami jak i w jeździe drużynowej na czas.  Dobre wyniki powodują, że zostaje zakwalifikowany do kadry juniorów na Mistrzostwa Europy i Świata, gdzie zajmuje odpowiednio wysokie 10. i 13. miejsce. Sezon 2008, to kolejne złote medale MP w wyścigu parami i jeździe drużynowej na czas a także złoty medal na torowych MP w drużynie.  Kolejne sezony to dalsza, mozolna i wytężona praca, która przynosi dalsze sukcesy. W 2009 r. już jako orlik, zostaje kolarzem ekipy MG Kvis Norda Pacific Toruń i pod okiem trenera Leszka Szyszkowskiego zdobywa dalsze kolarskie doświadczenie, wyrażone kolejnymi sportowymi sukcesami zarówno w kraju jak i za granicą.  Największe sukcesy osiągnął w sezonie 2011 w którym to zdobył w kategorii U-23, srebrny medal Mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego oraz złoty medal Górskich Mistrzostw Polski w Podgórzynie.

Ostatnim z trójki „młodych”, który w sezonie 2012 będzie się ścigać w ekipie CCC Polkowice jest Grzegorz Stępniak. Urodził się w 1989 r. a pierwsze doświadczenia kolarskie zdobywał pod okiem trenera Franciszka Harbacewicza w klubie kolarskim LKS Duet Goleniów. Grzegorz jest kolarzem który największe, dotychczasowe swoje sukcesy kolarskie odnosił na torze, startując jako kolarz ekipy ALKS Stal Grudziądz. W sezonie 2009, w Mińsku, podczas rozgrywanych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, zdobył w kategorii do 23 lat, brązowy medal w drużynowej jeździe na 4000 m. Tego samego roku na Mistrzostwach Polski potwierdził swoja doskonałą dyspozycje i został Mistrzem Polski w jeździe drużynowej na 4000 m. a także srebrnym medalistą w jeździe na 1000 m. W kolejnym sezonie kolarskim 2010, na młodzieżowych Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym, rozgrywanych Sankt Petersburgu, ponownie zdobył w kategorii do 23 lat, brązowy medal w omnium (wieloboju). Tego samego roku do medalowej kolekcji „dorzucił”, 2 złote medale MP (drużyna 4000 m i omnium), 2 brązowe medale (drużyna 4000 m, sprint drużynowy), wszystko w kategorii do 23 lat a także złoty i srebrny medal w elicie (drużyna 4000 m i omnium). W sezonie kolarskim 2011 sięgnął również po sukcesy na szosie, zostając triumfatorem Wyścigu o Puchar Bałtyku w kategorii orlik.  Podczas wyścigu Polska–Ukraina, dwukrotnie na etapach stawał na najwyższym podium, a podczas Mistrzostw Polski, zajął 7 miejsce w jeździe indywidualnej na czas.  Reprezentował również Polskę na Mistrzostwach Świata w Kopenhadze w kategorii U-23, zajmując w wyścigu ze startu wspólnego, najwyższe spośród Polaków, 34 miejsce.

Liczę, że trójka pozyskanych do ekipy młodych kolarzy, będzie mocnym wzmocnieniem całego zespołu, a jednocześnie szansą dla nich, by w zawodowym peletonie kolarskim zaprezentować swoje możliwości i sięgnąć po kolejne sukcesy w ich karierze sportowej –  powiedział Piotr Wadecki.

Źródło: CCC Polkowice