Mistrz Świata Mark Cavendish, który od nowego roku, może już publicznie występować w barwach Sky Team opowiada o celach na przyszły sezon. Brytyjczyk powiedział, że na wiosnę jego najważniejszym  startem będzie Mediolan San-Remo.

Cavendish wygrał już ten wyścig w 2009 roku, jednak po tamtym zwycięstwie zaznaczył, że następny triumf w „wiosennych mistrzostwach świata” odniesie w tęczowej koszulce.

„Moim głównym celem na początku sezonu będzie ponowna wygrana w Mediolan-San Remo”, powiedział. „Kiedy wygrałem w 2009 roku powiedziałem, że chcę ponownie wygrać ten wyścig w tęczowej koszulce. Teraz jest okazja by spełnić tę obietnicę. Czuję się na siłach wierzę, że może mi się udać. W tym wyścigu są ośmioosobowe składy. W przyszłym sezonie, w składzie Sky może być sześciu kolarzy, którzy wygrali ze mną ten klasyk trzy lata temu”.

27-letni zawodnik, opowiada również o stanie przygotowań do nadchodzącego sezonu. „Obecnie jestem na takim stopniu „wycieniowania”, jaki przeważnie osiągam w maju”, powiedział. „Jestem więc w świetnej formie. Zawsze byłem silny w grudniu, ale w tym okresie miałem kłopoty z nadwagą. Teraz jest inaczej. Chcę być mocny przez cały sezon, więc muszę wiedzieć na jakim jestem dokładnie etapie. Nie chcę, by szczyt formy przyszedł na maj czy czerwiec. Najważniejsze starty są w lipcu”, powiedział, mając na myśli Tour de France i Igrzyska Olimpijskie.

foto: Sky Team

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments