Od przyszłego sezonu, pro-kontynentalna drużyna Acqua & Sapone będzie ścigać się na rowerach marki Focus. Niemiecki producent sprzętu kolarskiego, dotychczas współpracował z Katushą, która przesiadła się na ramy firmy Canyon.

„Niestety mieliśmy różne poglądy na temat strategii zespołu. Chodzi o to, że drużyna nie ścigała się w wyścigach, na których nam najbardziej zależało”, wyjaśnia Herwig Reus – przedstawiciel Fokus`a. „Szkoda bo zawodnicy Katushy byli zadowoleni ze sprzętu. Dwóch kolarzy, którzy odeszli od zespołu, prosili nowych pracodawców o to, by Focus został ich nowym partnerem technicznym”.

Ostatecznie, Focus został partnerem drużyny Acqua & Sapone. „Bycie topową i znaną marką jest dla nas bardzo ważne. Chcemy mieć stały kontakt z czołowymi zespołami, w celu wykorzystania ich fachowych opinii o naszych produktach. Chcemy działać zgodnie z naszym mottem: „przez profesjonalistów dla profesjonalistów”, wyjaśnił Reus.

W drużynie Acqua & Sapone ścigają się m.in: Danilo Di Luca, Stefano Garzelli oraz sprinter Danilo Napolitano. Nowe rowery mają pomóc im w sukcesach podczas najważniejszych dla ekipy startów w sezonie, czyli: Mediolan San Remo i Giro d`Italia.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments