Nie jest to wiadomość z ostatniej chwili, ale z dziennikarskiego obowiązku należy donieść tym, którzy jeszcze tego nie wiedzą, że Cervelo podpisało list intencyjny w sprawie zmiany właścicielskiej.

Kanadyjski producent szosówek, z siedzibą w Szwajcarii i bazą R&D w USA zostanie najprawdopodobniej na początku 2012 częścią holenderskiego koncernu Pon Holding BV. Pon to jedna z największych holenderskich firm o rodzinnej strukturze własnościowej, zatrudniająca ponad 11 tys. pracowników w 12 krajach. W ramach swojej organizacji grupuje ponad 120 firm.  Firma tradycyjnie jest aktywna w obszarze jednośladów – pod koniec XIX zapoczątkowała swoje istnienie zostając importerem i dystrybutorem rowerów Opel, następnie doszły opony Continental, a potem lawina innych marek. W chwili obecnej Pon jest właścicielem bardzo popularnej w Holandii marki Gazelle, a na dodatek zakończył się proces przejmowania 92% akcji firmy Derby Cycles, która jest właścicielem takich brandów jak Raleigh, Univega a także Focusa (rowery dostarczane Katiuszy).

W oficjalnym komunikacie Cervelo informuje, że krok ten podyktowany był troską o dalszy dynamiczny rozwój firmy. Po przejęciu Cervelo będzie autonomicznie rozwijało swoje produkty, a Pon poprzez rozbudowane kanały dystrybucyjne  wspomoże proces postprodukcyjny.

Wydaje się to być również dobrą wiadomością dla drużyny Garmin-Cervelo, która obecnie jest jedną z najuboższych drużyn ProTour`owych. Większy właściciel może gwarantować w tym momencie dłuższą perspektywę egzystencji grupy i stopniowego jej dofinansowywania.

Bartek

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments