Tirreno-Adriatico

Wygląda na to, że amerykański zespół w przyszłym sezonie jednak pozostanie w peletonie.

BMC Racing Team od dłuższego czasu boryka się z problemami – szwajcarski producent zapowiadał wycofanie z zawodowego peletonu, więc Jim Ochowicz musiał rozglądać się za nowymi sponsorami. Gwiazdy zespołu, m.in. Richie Porte, Greg Van Avermaet czy Rohan Dennis, powoli traciły cierpliwość. Według doniesień De Telegraaf przyszłość jednej z silniejszych drużyn WorldTour zaczyna nabierać jaśniejszych barw.

Holenderska gazeta wspomina, że obecny BMC Racing Team przesiądzie się na rowery marki Giant, a drugim sponsorem będzie Deloitte (międzynarodowa sieć spółek handlowych świadczących usługi doradcze i audytorskie). To oznacza, że nowy sprzęt otrzyma Team Sunweb (aktualnie Giant) – De Telegraaf mówi o Cervelo, które od kilku sezonów wspiera Team Dimension Data. Nie wiadomo jednak kto zajmie miejsce Kanadyjczyków w zespole z RPA (możliwe, że Cervelo pozostanie w dwóch ekipach).

Nowi sponsorzy nie oznaczają końca kłopotów Jima Ochowicza. Amerykanin będzie musiał negocjować umowy ze wszystkimi kolarzami. Jak wiadomo „smakowite kąski” takie jak Van Avermaet czy Porte mogą liczyć na propozycje z najlepszych zespołów. Ewentualną „kartą przetargową” w rękach Ochowicza może być dłuższa umowa ze sponsorami i zapewnienie zawodnikom 2-3 letnich kontraktów.

Poprzedni artykułW stylu San Remo – zapowiedź 12. etapu Giro d’Italia 2018
Następny artykułSkierniewice Road Race 2018 – wideo z etapówki dla amatorów
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments