Kluczowy pomocnik Marka Cavendisha na Mistrzostwach Świata w Kopenhadze – David Millar nie będzie mógł wystartować na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Wszystko przez prawo, które zabrania byłym „doperom” na start w Igrzyskach. Przypomnijmy, że Szkot w 2004.r uzyskał pozytywny wynik testu antydopingowego.

Zgodnie z wytycznymi WADA, Millar nie może być członkiem Reprezentacji Wielkiej Brytanii na przyszłorocznych Igrzyskach. Tę decyzję, krytykuje Mark Cavendish. Mistrz Świata opowiada o tym, że Millar odbył już swoją karę, równocześnie dodając, że bez niego znacznie trudniej będzie mu o złoty medal olimpijski.

“Dave odkupił już swoje winy. Chciałbym wystartować razem z nim w Londynie”, powiedział Cavendish dla BBC. „Miał małą przygodę z dopingiem, ale zrozumiał swój błąd i wiele przez to się nauczył. Teraz jest jednym z największych działaczy antydopingowych. Jest moim dobrym przyjacielem i niesamowitym kolarzem”, dodaje.

“Jeśli chcemy powalczyć jako reprezentacja w wyścigu ze startu wspólnego to w składzie musi znaleźć się Dave. Jeśli chcemy przejść do historii, to trzeba zorganizować odpowiednią grupę ludzi. Dobrym przykładem jest Kopenhaga. Nie zamieniłbym nikogo z siódemki chłopaków, która oprócz mnie tam startowała. Tak samo powinno być w Londynie. Chciałbym triumfować w olimpiadzie razem z Millarem w składzie”, kończy.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments