Bułgar Nikolay Mihaylov podpisał kontrakt z drużyną CCC Polkowice. 23-letni kolarz, który do tej pory ścigał się we Francji, jest aktualnym mistrzem swojego kraju w jeździe indywidualnej na czas.

Po niedawnych perturbacjach Marka Rutkiewicza, to kolejne wzmocnienie „pomarańczowych”. Przypomnijmy, że ekipa z Polkowic w przyszłym sezonie dysponować będzie licencją Continental.

Podpisałem jednoroczny kontrakt. Z zespołem spotkam się pod koniec stycznia na zgrupowaniu w Hiszpanii. Następnie mamy w planach kilka startów na Półwyspie Iberyjskim i we Włoszech”, powiedział młody kolarz.

Mihaylov od 2008 roku ściga się we Francji. W niedawno zakończonym sezonie, reprezentował barwy ekipy AVC Aix-en-Provence. Mimo tego, że nie miał jeszcze nigdy zawodowego kontraktu, to w ekipie prowadzonej przez Piotra Wadeckiego będzie jednym z najbardziej utytułowanych zawodników.

Bułgar jest aktualnym mistrzem swojego kraju w jeździe indywidualnej na czas. W wyścigu ze startu wspólnego zdobył brąz. Wygrał również etap na An Post Ras (2.2 UCI), czasówkę zaliczaną do Pucharu Francji DN1 – Boucle de l’Artois oraz etap Tour dela Manche.Wwyścigu dookoła Serbii (2.2 UCI) był drugi na jednym z etapów, zaliczył również etapowe podium na Tour de Bulgarie (2.1 UCI). Pokazał, że potrafi również jeździć w górach, dobrze spisując się w Tour du Val d’Aoste (2.2 UCI).