Kolejny dzień, zawodnicy Dariusza Banaszka rozpoczęli od porannego rozruchu i przyśpieszonego śniadania z uwagi na zaplanowany mecz piłkarski. Drużyna przeciwna składała się z połączonych zespołów : Dolnośląskiej Kadry Kolarskiej Juniorów i Grupy Młodzieżowej TC Chrobry Felt Głogów.

Pierwsza połowa meczu na pełnowymiarowym boisku w COS Cetniewie, nie zapowiadała dominacji którejś z drużyn. Przebieg spotkania był wyrównany dopiero w końcowej fazie. Do tego momentu wynik był remisowy 2:2, wtedy BDC MarcPol Jamis, osiągnął przewagę, strzelając dwie bramki, a więc do przerwy 4:2.

Druga część meczu toczyła się już pod dyktando zespołu z Nowego Dworu. Zdecydowana przewaga w środku pola, jak i szybkie ataki skrzydłami szybko zaowocowały kolejnymi bramkami. Momentami BDC nie schodził z połowy rywala, pokazując kilka efektownych zagrań i bramek, których nie powstydziły by się drużyny grające w pucharach europejskich. Połączona drużyna z Dolnego Śląska broniła się przed wynikiem dwucyfrowym. Niestety dla przeciwników, mecz zakończył się wynikiem 10:2 dla BDC MarcPol Jamis. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Kacper Gronkiewicz.

Bramki dla BDC strzelili : Piotr Kirpsza, Mateusz Komar, Robert Radosz, Marcin Sapa po jednej, natomiast po dwa celne trafienia zaliczyli : Piotr Chmielewski, Adrian Banaszek, Damian Walczak.

Bramki dla DKKJ – GM TC Chrobry Felt Głogów strzelili : Szymon Strzeduła i Paweł Przewęda.

Po meczu zapytaliśmy Dyr. Sportowego Dariusza Banaszka o cel i spostrzeżenia: „Jestem bardzo zadowolony z wyniku, chociaż nie on jest najważniejszy. Jest to jeden z elementów przygotowawczych, pracy zespołowej, integracji zawodników, zaangażowania i pomocy kolegów w chwilach trudnych. Widać że po tych paru dniach spędzonych razem, zespół się konsoliduje i zaczyna tworzyć monolit, co mnie bardzo cieszy, bo takie było założenie przyjeżdżając na obóz. Naprawdę, mogę optymistycznie i z większym spokojem podchodzić do kolejnych etapów przygotowawczych. O to mi chodzi, chcę by zespół stanowił jedną całość i aby jeden na drugiego mógł liczyć w każdym wyścigu. Pragnę również podziękować ekipom z Dolnego Śląska za miły przywitanie (każdy z ekipy BDC otrzymał zamiast proporczyka, tabliczkę czekolady) i mecz. Przygotowali gorące napoje i fajną atmosferę, na koniec podziękowaliśmy sobie nawzajem i co było kolejną sympatyczną i miłą chwilą, wręczyli nam Puchar za zwycięstwo”.

Po powrocie do Hotelu Bryza w Juracie zawodnicy udali się do spa by zrelaksować się po meczu jak również przygotować do wieczornego chrztu kolarskiego o czym w następnej relacji.