Po raz pierwszy w Polsce zawodowa grupa kolarska nabyła w pełni profesjonalny autobus. Scanią, rocznik 2008 będą mieli przyjemność jeździć kolarze BDC MarcPol Team!

Autobus został kupiony od ekipy World Tour – HTC Columbia, która od tego sezonu przestała istnieć.

To w nim kolarze BDC MarcPol Team przygotowywać się będą do startu, a po etapie będą regenerować siły. Wyposażenie Scanii bardzo im w tym pomoże.

Autobus jest w pełni klimatyzowany, posiada kuchnię, a w niej obowiązkowo ekspres do kawy, kuchenkę mikrofalową. Ponadto, prysznic, wc, pralkę i suszarkę. Przy samym wejściu do autokaru są lodówki, w których na zawodników będą czekały schłodzone napoje.

Siedzenia są obracane i rozkładane w różne sposoby.

Autobus posiada także telewizję satelitarną, więc po wyczerpującym wyścigu, relaks przed TV, w zaciszu Scanii.

Z prawej strony autobusu jest rozkładane zadaszenie, pod którym będzie można zrobić „ogródek” z krzesłami i stojakami na rowery.

„To pierwszy taki autobus w Polsce. Po wyścigu, każda godzina regeneracji jest ważna, stąd nasza decyzja o zakupie autobusu teamowego. Im szybsze dojście do siebie po starcie, tym lepsza dyspozycja następnego dnia. Małymi krokami idziemy do przodu. Autobus mamy na miarę ekipy World Tour” – powiedział Dariusz Banaszek, dyrektor sportowy BDC.

Serwis naszosie.pl jako pierwszy miał okazję przejechać się nowym cackiem BDC. Zresztą zobaczcie sami.

Galeria zdjęć > tutaj

 

guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
P
P

NA BOGATO SUPER

tubi
tubi

Co niektórych szlag trafi jak zobaczą taki sprzecik ale to taka nasza polska mentalnośc. A mam pytanie czy to naprawde pierwszy taki autobus w Polsce? Kilka lat temu jak CCC było w Diwizji 1 i startowało na Tour de Pologne też jeżdzili autobusem, tyle że nie wiem czy był tez przystosowany dla kolarzy.

witek
witek

CCC to miało PKS pomalowany na pomarańczowo, bez wyposażenia ;-)))

azm
azm

konkret, faktycznie Panowie mają pomysł na prawdziwy profesjonalny team.
Jak tak dalej pójdzie to w 2013 bedzie status prokontynentalny.

dominik
dominik

wow,jestem w szoku i mile zaskoczony !!