Nowa ekipa GreenEdge może w przyszłym sezonie siać postrach podczas sprinterskich pojedynków. Tajną bronią australijskiej drużyny ma być Litwin – Aidis Kruopis.

Nieśmiały i skromny 25-latek nie jest jeszcze tak znany jak jego rodacy Gediminas Bagdonas (Post -Sean Kelly) czy Ramunas Navardauskas (Garmin-Cervelo), jednak transfer do GreenEdge i możliwość współpracy z jego idolem – Robbiem McEwen`em, daje mu wielką nadzieję na udany sezon 2012.

Litwin, który obecnie przebywa wraz ze swoim nowym zespołem w słonecznej Australii, dzieli się swoimi przemyśleniami, dotyczącymi jego przyszłości. „Wkrótce będzie Boże Narodzenie, więc wolałbym, gdyby spadł śnieg”, powiedział z uśmiechem na twarzy. „Mimo tego jest bardzo przyjemnie. Ten kraj to inna kultura, a także pogoda”.

Kruopis rozpocznie swój sezon od startów w typowo sprinterskich wyścigach, czyli w Tour of Oman i Tour of Qatar. „Od dawna myślałem o starcie w tych wyścigach. Na pewno jest to spełnienie moich marzeń”, przyznał.

Litwin trafił do nowej ekipy WorldTour z pro-kontynentalnego Landbuwkrediet. W tym sezonie odniósł 4. zwycięstwa w wyścigach UCI. „To bardzo dobry zespół, stworzony pod sprinterów więc jest duża szansa na wygrane etapowe”, opowiada o swojej nowej drużynie. „Czuję się tutaj jak członek rodziny. Naprawdę jestem bardzo zadowolony z tego, że się tutaj znalazłem. Co do nowego sezonu, zobaczymy jak to wszystko się ułoży. W pierwszych wyścigach, będę miał parę okazji by popracować na swoje konto. Później, będę starał się pracować dla Matt`a Goss`a. Nie wiem na ile jeszcze jestem w stanie się rozwinąć”, kończy kolarz zza naszej wschodniej granicy.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments