Yaroslav Popovych, zapowiedział, że wiosenne klasyki będą jego pierwszym celem w 2012.r. Ukrainiec, reprezentujący barwy RadioShack-Nissan-Trek, chce pomóc w brukowanych wyścigach Fabianowi Cancellarze.

„W 2012 roku, skupię się na brukowanych wyścigach. Chcę towarzyszyć Fabianowi we Flandrii i Roubaix”, powiedział zwycięzca Paryż-Roubaix dla orlików z 2001.r. „Chcę pokazać się z dobrej strony w Roubaix, ponieważ zawsze lubiłem ten wyścig, mimo licznych kraks i defektów. Myślę, że stać mnie na dobry wynik, pomagając przy tym Cancellarze”.

Jedenaście lat po triumfie w młodzieżowym „piekle północy”, 31-latek jest podekscytowany możliwością współpracy z trzykrotnym triumfatorem najcięższego wyścigu jednodniowego świata. „Zacząłem trenować w listopadzie. Normalnie, przygotowania zaczynałem dopiero w grudniu. Chcę być mocny w pierwszej części roku”, dodał.

W drugiej części sezonu, kolarz zza naszej wschodniej granicy, chciałby pomóc bracią Schleck podczas Tour de France.

Andrzej

Poprzedni artykułEkipa Europcar na Karaibach
Następny artykułTrybunał w Lozannie rozpoczął pracę
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments