Ruszyły przesłuchania Alberto Contadora przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu. W Lozannie, planuje się przesłuchać około 20 świadków w tej sprawie.

W sprawie, występują cztery strony. Hiszpański Związek Kolarski (RFEC), który oczyścił z zrzutów swojego zawodnika, argumentując iż Clenbuterol w jego organizmie znalazł się przypadkowo, UCI i WADA, które nie zgadzają się z tą decyzją oraz Alberto Contador. Podczas popołudniowych przesłuchań, każda ze stron miała trzydzieści minut, by przedstawić swoje główne argumenty i listę świadków.

Sekretarz CAS – Matthieu Reeb powiedział, że zeznawać ma w sumie 23. świadków, w tym 13. zgłoszonych przez prawników Contadora. Przesłuchania, mają zakończyć się w czwartek.

Tymczasem WADA przedstawia kolejne przypuszczenia w tej sprawie. Urzędnicy organizacji zauważyli, że minimalna ilość Clenbuterol`u pojawiła się w moczu Contadora w dniu 21 lipca 2010.r, tymczasem dzień wcześniej niczego nie znaleziono. Dla WADA, jest to jednoznaczne z tym, że Hiszpan w nocy przeprowadził transfuzję krwi, wykorzystując własną surowicę z wcześniejszego okresu sezonu.

Andrzej

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam

No Alberto jesli sobie krew przetaczałeś to jesteś u mnie skreślony

gonzo
gonzo

Ojej Alberto zawód jeśli z tą krwią to prawda