Denis Menchov jest bliski podpisania kontraktu z ekipą Katusha. Rosjanin wraz z Joaquimem Rodriguezem, miałby być liderem drużyny na Wielkie Toury.

Według rosyjskiej prasy, transfer jest już dopinany w szczegółach. Menchov, osobiście powiedział. „Jeśli chodzi o mnie, to jestem gotów podpisać kontrakt. Omówiliśmy podstawowe aspekty umowy. Teraz wszystko zależy od decyzji kierownictwa drużyny”.

„Katusha jest bardzo zainteresowana mną, a ja mówiłem wiele razy, że chciałbym ścigać się w swojej narodowej drużynie. To właściwa decyzja dla mnie i dla mojej kariery”.

Menchov w tym roku ścigał się dla ekipy Geox, która wciąż szuka nowego sponsora, który uratował by jej działalność. Były zwycięzca Giro d’Italia i Vuelta a Espana, ukończył w tym roku obydwie imprezy na odpowiednio ósmym i piątym miejscu.

Tymczasem Joaquim Rodriguez, już wcześniej informował, że chce być liderem drużyny na Giro i Vueltę. Jest zdecydowany „oddać”  Rosjaninowi Tour de France, które w przyszłym sezonie obejmuje blisko 100 km jazdy na czas, w której Menchov dobrze się czuje.

Menchov miał nadzieję, że razem z nim, z Geox`u przejdą Mauricio Ardila i Dmitriy Kozontchuk. Teraz jednak wydaje się to mało prawdopodobne. „Okres transferowy dobiega końca, a wolnego miejsca w ekipach jest już bardzo mało. Niestety, Katusha nie jest wyjątkiem”, kończy.

Andrzej

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments