Żółta koszulka – dla tych, którzy pracują na rzecz kolarstwa przełajowego, by ta piękna jesienno-zimowa odmiana kolarstwa nie zniknęła całkiem ze sportowych kalendarzy. A więc brawa dla organizatorów, zawodniczek z niezmordowaną Dorotą Warczyk na czele, zawodników, działaczy klubowych. Łza się o oku kręci, gdy człowiek przypomni sobie piękne lata cyclo-crossu w Polsce. Zawody z udziałem kilkudziesięciu seniorów, medale na mistrzostwach świata, gwiazdy zagraniczne na polskich wyścigach…

Czarna koszulka – trafia do ekipy CCC Polsat Polkowice. Kilka tygodni temu pojawiły się informacje, że najlepsi zawodnicy drużyny zmieniają barwy klubowe i w przyszłym sezonie ścigać się będą w zespołach zagranicznych i krajowych. Kierownictwo ekipy przez ostatnie tygodnie milczało na temat przyszłości grupy, ale ostatnio wydało oświadczenie, że ekipa będzie działała w III dywizji. To wszystko OK, cieszymy się bardzo, że pomarańczowi nie znikają z polskiego peletonu, ale szkoda że – wzorem niektórych partii politycznych – za brak informacji wini się media, czyli „kolarskie portale internetowe”, które podawały ponoć, że grupa przestaje istnieć. Lepiej czasami uderzyć się we własne piersi.

Tomasz Jaroński

Foto: Artur Machnik

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
zbyszek
zbyszek

Grupa CCC Polkowice walczyła do ostatniej kreski w sezonie.Zielony stolik nigdy nie był kojarzony z tą grupą-nie te barwy.