Sylwester Szmyd (Liquigas-Cannondale) aktualnie przebywa w Polsce. Specjalista od jazdy w górach, opowiada o swoich spotkaniach z kibicami i pojedynku z rajdowcem – Leszkiem Kuzajem.

„W zeszły piątek skorzystałem z zaproszenia by zakończyć sezon wśród krakowskich cyklistów i przyznam, że bardzo się zdziwiłem jak zobaczyłem na sali blisko osiemdziesiąt osób które bardzo miło mnie przyjęły. Jeszcze większym zaskoczeniem było dla mnie jednak to, że na umówiony niedzielny trening o godz 8.30 przyjechało dwadzieścia osób. Na szczęście dla mnie, ścigania było mało bo pewnie bym już na mojej crossówce nie dał rady z tak ambitnymi kolarzami-amatorami po tygodniu niejeżdżenia.

Drugą cześć mojego pobytu była akcja zorganizowana przez firmę Wadowscy Volvo i Gazetę Krakowską „Dwa na Cztery”, tzn. „pojedynek” Leszka Kuzaja ze mną. Znakomity rajdowiec udzielił mi parę wskazówek jak jeździć samochodem, a ja w zamian pojeździłem z Leszkiem rowerami po lesie dzieląc się z nim swoim doświadczeniem. Przy okazji miałem możliwość pojeżdżenia rajdowym autem.

Punktem kulminacyjnym całego weekendu było przekazanie mi do użytku nowego Volvo V60 dzięki uprzejmości wspomnianej firmy Wadowscy i Volvo Polska. Całości towarzyszył przygotowany materiał multimedialny ze zmagań Leszka Kuzaja ze mną oraz właśnie rozmowa, spotkanie z nami w salonie”.

źródło: sylwesterszmyd.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments