Vladimir Karpets podpisał dwuletni kontrakt z zespołem Movistar. Hiszpańska ekipa, przedłużyła równocześnie kontrakt z Marzio Bruseghinem.

31-letni Karpets wraca na „stare śmieci” po trzyletniej rozłące. Rosjanin w 2009.r przeszedł do Katiuszy z  Caisse d`Epargne. Teraz jest szóstym, nowym zawodnikiem który zasili zespół w przyszłym roku. Od dziesięciu lat mieszka w hiszpańskiej miejscowości Nawarra, przez sześć sezonów, od 2003 do 2008 reprezentował barwy Banesto, Iles Baleares i Caisse d’Epargne.

Wszystkie siedem zwycięstw w swojej karierze, odniósł kiedy ścigał się właśnie w Hiszpanii. Triumfował wtedy w Volta a Catalunya i Tour de Suisse, w 2007.r. „Karpets, tym transferem chce wrócić do otoczenia, z którym osiągał najlepsze wyniki w karierze”, czytamy w oświadczeniu zespołu.

37-letni Bruseghin był „jednym z najlepszych zawodników Movistar`u w końcówce sezonu”, czytamy. Włoch zajął 14. miejsce w Vuelta a Espana oraz był drugi na 19. etapie do Bilbao.

Hodowca osłów, jest zawodowcem od 1997. „Marzio chce przekazywać swoje doświadczenie młodemu pokoleniu naszych kolarzy”.

Andrzej

Poprzedni artykułDublet Skil-Shimano w Chinach. Jules nadal liderem.
Następny artykułSimon Spilak kolejnym kolarzem Katiuszy
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments