Tom Veelers (Skil Shimano), po skutecznym finiszu na 3. etapie Tour of Hainan odniósł drugie zwycięstwo w sezonie. Liderem chińskiej etapówki pozostał Justin Jules (VC La Pomme Marseille).
Trzeci dzień ścigania na wyspie Hainan, to 161 kilometrowy odcinek pomiędzy Xinglong a Wenchang. Podobnie jak wczoraj, etap zakończył się finiszem z dużej grupy.
Ekipa Skil-Shimano, znakomicie rozprowadziła Holendra Veelersa. 27-letni kolarz cieszył się, ze swojego drugiego w sezonie zwycięstwa. 1 października triumfował na etapie Circuit Franco-Belge. Druga lokata przypadła dla jego rodaka i klubowego kolegi, Kenny`ego Van Hummela. Trzeci był młody Malezyjczyk, Harrif Salleh (Terrengganu Cycling Team). Najlepiej z Polaków pojechał Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice). Młody zawodnik był 22.
Liderem pozostał Francuz Jules. Francuz ma 7 sekund nad Valentinem Iglinskiy`m (Pro Team Astana). Na trzecie miejsce wskoczył kolarz z Republiki Południowej Afryki, Reinardt Janse Van Rensburg ( MTN Qhubeka), który do lidera traci 11 sekund. Kamil Zieliński (CCC Polsat Polkowice) ze stratą 16. sekund jest 14.
Wyniki:
1 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano 3:53:30
2 Kenny Van Hummel (Ned) Skil – Shimano
3 Mohd Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team
4 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
5 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team
6 Mart Ojavee (Est) Champion System
7 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi
8 Danielle Colli (Ita) Geox-TMC
9 Rico Rogers (NZl) Giant Kenda Cycling Team
10 Kazuhiro Mori (Jpn) Aisan Racing Team
11 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team
12 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka
13 Christian Poos (Lux) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
14 Justin Jules (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
15 Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
16 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team
17 Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Eddy Merckx – Indeland
18 Petr Lechner (Cze) ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer
19 Wang Meiyin (Chn) China
20 Chan Jae Jang (Kor) Terengganu Cycling Team
21 Zhang Wenlong (Chn) China
22 Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice
23 David McCann (Irl) Giant Kenda Cycling Team
24 Ji Xitao (Chn) China
25 Ko Siu Wai (HKg) Hong Kong
26 Maurizio Gorato (Ita) Geox-TMC
27 Ma Hainjun (Chn) China
28 Adiq Othman (Mas) Drapac
29 Amirul Fakhruddin Marzuki (Mas) Terengganu Cycling Team
30 Dong Xiaoyong (Chn) China
31 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
32 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
33 Alexandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana
34 Peter Erdin (Swi) Atlas Personal
35 Chen Yuanjun (Chn) 361° Cycling Team
36 Raphael Addy (Swi) Atlas Personal
37 Yuen Chi Ho (HKg) Hong Kong
38 Amir Rusli (Mas) Drapac
39 Chen Zhian (Chn) 361° Cycling Team
40 Xue Cheng (Chn) 361° Cycling Team
41 Matthias Bertling (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
42 Vladimir Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi
43 Holger Burkhardt (Ger) Champion System
44 Eugen Wacker (Kgz) Giant Kenda Cycling Team
45 Dariusz Batek (Pol) CCC Polsat Polkowice
46 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
47 Liu Xinjun (Chn) 361° Cycling Team
48 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano
49 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team
50 Xavier Florencio (Spa) Geox-TMC
51 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice
52 Adam Phelan (Aus) Drapac
53 Lars Pria (Rom) ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer
54 Wei Kei Chang (Tpe) Giant Kenda Cycling Team
55 Muradjan Halmuratov (Uzb) Giant Kenda Cycling Team
56 Matthieu Sprick (Fra) Skil – Shimano
57 Darren Lapthorne (Aus) Drapac
58 Kamil Zielinski (Pol) CCC Polsat Polkowice
59 Daniel Reiter (Aut) ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer
60 Wai Man Chau (HKg) Champion System
61 Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong
62 Jai Crawford (Aus) Giant Kenda Cycling Team
63 Feng Han (Chn) Skil – Shimano
64 Wang Yin Chih (Tpe) Giant Kenda Cycling Team
65 Wu Xuanfu (Chn) 361° Cycling Team
66 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana
67 Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
68 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka
69 Stanley Namanyana (RSA) MTN Qhubeka
70 Johannes Christoffel Nel (RSA) MTN Qhubeka
71 Jiang Kun (Chn) China
72 Wang Zhen (Chn) 361° Cycling Team
73 Florian Salzinger (Ger) Atlas Personal
74 Jonathan Fumeaux (Swi) Atlas Personal
75 Alexander Schmitt (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
76 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano
77 Alexander Schrangl (Aut) ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer
78 Zhang Ruisong (Chn) China
79 Dohyoung Kim (Kor) Terengganu Cycling Team
80 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
81 Nozomu Kimori (Jpn) Aisan Racing Team
82 Joseph Robert Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi
83 Wu Kin San (HKg) Champion System
84 Wong Kam Po (HKg) Hong Kong
85 Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
86 Pawel Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice
87 Christopher Williams (Aus) Champion System
88 Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
89 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
90 Gian Paolo Cheula (Ita) Geox-TMC
91 Bradley Potgieter (RSA) MTN Qhubeka
92 Martin Wesemann (RSA) MTN Qhubeka
93 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana
94 Christoph Gerstlohner (Aut) ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer
95 Dmitri Gruzdev (Kaz) Pro Team Astana
96 James Tennent (RSA) MTN Qhubeka
97 Yeung Ying Hon (HKg) Hong Kong
98 David Rösch (Ger) Atlas Personal
99 Marko Kump (Slo) Geox-TMC
100 Adam Semple (Aus) Drapac
101 Tyler Steven Magner (USA) Team Type 1 – Sanofi
102 Stuart Shaw (Aus) Drapac 0:00:49
103 Luc Hagenaars (Ned) Team Eddy Merckx – Indeland
104 Deon Locke (Aus) Champion System
105 Simon Pellaud (Swi) Atlas Personal
106 Julien Antomarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
107 Thomas Palmer (Aus) Drapac
108 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano
109 Benoit Andre (Ger) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
110 Frank Dresslerlehnhof (Ger) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
111 Florian Bissinger (Ger) ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer
DNF David Gutierrez (Spa) Geox-TMC
DNF Shinpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
DNF Alex Meenhorst (NZl) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
DNF Gediminas Kaupas (Ltu) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
DNF Tom Thill (Lux) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
DNF Chan Yat Wai (HKg) Hong Kong
Klasyfikacja generalna:
1 Justin Jules (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille 11:50:38
2 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 0:00:07
3 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka 0:00:11
4 Adam Phelan (Aus) Drapac 0:00:12
5 Vladimir Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi 0:00:13
6 Julien Antomarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
7 Kazuhiro Mori (Jpn) Aisan Racing Team 0:00:15
8 Xavier Florencio (Spa) Geox-TMC
9 Christian Poos (Lux) Team Differdange – Magic-Sportfood.de 0:00:16
10 Adiq Othman (Mas) Drapac
11 Wang Meiyin (Chn) China
12 Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
13 David McCann (Irl) Giant Kenda Cycling Team
14 Kamil Zielinski (Pol) CCC Polsat Polkowice
15 Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Eddy Merckx – Indeland
16 Alexandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana
17 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano
18 Maurizio Gorato (Ita) Geox-TMC
19 Matthieu Sprick (Fra) Skil – Shimano
20 Dariusz Batek (Pol) CCC Polsat Polkowice
21 Jiang Kun (Chn) China
22 Matthias Bertling (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
23 Wei Kei Chang (Tpe) Giant Kenda Cycling Team
24 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana
25 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
26 Feng Han (Chn) Skil – Shimano
27 Alexander Schmitt (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
28 Jai Crawford (Aus) Giant Kenda Cycling Team
29 Darren Lapthorne (Aus) Drapac
30 Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong
31 Alexander Schrangl (Aut) ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer
32 Florian Salzinger (Ger) Atlas Personal
33 Gian Paolo Cheula (Ita) Geox-TMC
34 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:00:21
35 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team 0:00:29
36 Johannes Christoffel Nel (RSA) MTN Qhubeka
37 Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
38 Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
39 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano 0:01:10
40 Ma Hainjun (Chn) China 0:01:18
41 Peter Erdin (Swi) Atlas Personal 0:01:20
42 Muradjan Halmuratov (Uzb) Giant Kenda Cycling Team
43 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano 0:01:23
44 Martin Wesemann (RSA) MTN Qhubeka 0:01:48
45 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:02:15
46 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team 0:02:19
47 Chan Jae Jang (Kor) Terengganu Cycling Team 0:03:27
48 Danielle Colli (Ita) Geox-TMC 0:03:28
49 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
50 Eugen Wacker (Kgz) Giant Kenda Cycling Team
51 Wai Man Chau (HKg) Champion System
52 Adam Semple (Aus) Drapac
53 Marko Kump (Slo) Geox-TMC
54 Frank Dresslerlehnhof (Ger) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
55 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team 0:03:53
56 Wang Zhen (Chn) 361° Cycling Team
57 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka
58 Zhang Wenlong (Chn) China 0:04:21
59 Kenny Van Hummel (Ned) Skil – Shimano 0:05:09
60 Ji Xitao (Chn) China 0:05:19
61 Mart Ojavee (Est) Champion System 0:05:21
62 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi 0:05:22
63 Petr Lechner (Cze) ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer
64 Dong Xiaoyong (Chn) China
65 Chen Yuanjun (Chn) 361° Cycling Team
66 Yuen Chi Ho (HKg) Hong Kong
67 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice
68 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
69 Florian Bissinger (Ger) ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer
70 Wang Yin Chih (Tpe) Giant Kenda Cycling Team
71 Nozomu Kimori (Jpn) Aisan Racing Team
72 Simon Pellaud (Swi) Atlas Personal
73 Joseph Robert Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi
74 Amirul Fakhruddin Marzuki (Mas) Terengganu Cycling Team 0:05:41
75 Liu Xinjun (Chn) 361° Cycling Team 0:05:47
76 Wu Xuanfu (Chn) 361° Cycling Team
77 Jonathan Fumeaux (Swi) Atlas Personal 0:05:50
78 Tyler Steven Magner (USA) Team Type 1 – Sanofi
79 Stuart Shaw (Aus) Drapac 0:06:11
80 David Rösch (Ger) Atlas Personal 0:06:17
81 Christoph Gerstlohner (Aut) ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer 0:06:39
82 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano 0:07:41
83 Deon Locke (Aus) Champion System 0:09:13
84 Dmitri Gruzdev (Kaz) Pro Team Astana 0:09:14
85 Wong Kam Po (HKg) Hong Kong
86 Amir Rusli (Mas) Drapac 0:09:15
87 Raphael Addy (Swi) Atlas Personal
88 Zhang Ruisong (Chn) China
89 Chen Zhian (Chn) 361° Cycling Team 0:09:19
90 Bradley Potgieter (RSA) MTN Qhubeka 0:10:23
91 James Tennent (RSA) MTN Qhubeka 0:10:25
92 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana 0:13:45
93 Benoit Andre (Ger) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
94 Stanley Namanyana (RSA) MTN Qhubeka 0:14:10
95 Wu Kin San (HKg) Champion System 0:30:19
96 Dohyoung Kim (Kor) Terengganu Cycling Team 0:30:21
97 Pawel Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice
98 Xue Cheng (Chn) 361° Cycling Team 0:32:15
99 Holger Burkhardt (Ger) Champion System
100 Yeung Ying Hon (HKg) Hong Kong
101 Luc Hagenaars (Ned) Team Eddy Merckx – Indeland
102 Thomas Palmer (Aus) Drapac
103 Rico Rogers (NZl) Giant Kenda Cycling Team 0:34:43
104 Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:36:08
105 Lars Pria (Rom) ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer
106 Daniel Reiter (Aut) ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer 0:39:13
107 Mohd Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team 0:40:34
108 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team 0:40:38
109 Ko Siu Wai (HKg) Hong Kong
110 Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
111 Christopher Williams (Aus) Champion System 0:43:49
Andrzej
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments