Dwaj medaliści Mistrzostw Świata w Kopenhadze, w kategorii młodzieżowców: Michael Hepburn oraz Luke Durbridge podpisali kontrakty z australijską ekipą GreenEdge.

20-letni Durbridge, do tej pory reprezentował barwy kontynentalnej drużyny Team Jayco – AIS. Świat usłyszał o nim w tym sezonie, kiedy to wygrał dwie czasówki na prestiżowym wyścigu w Holandii, dla młodzieżowców – Olympia’s Tour (2.2 UCI). Następnie był 3. we włoskim klasyku kategorii 1.2 – Memorial Davide Fardelli, by we wrześniu triumfować w czasówce Chrono Champenois (1.2) oraz zdobywając złoty medal mistrzostw świata młodzieżowców, w jeździe indywidualnej na czas.

Jego rówieśnik oraz rodak, Michael Hepburn to nieco szybszy kolarz. Oprócz brązowego medalu mistrzostw świata orlików na czas, wygrał prolog oraz 3. etap na Tour de l’Avenir, etap na Thüringen Rundfahrt (2.2) oraz w Tour of Norway (2.2). Był również drugi w klasyku GP della Liberazione (1.2).

Australijska drużyna ubiegająca się o status WorldTour, zakontraktowała już 28. zawodników. A są to: