Skład ekipy Katusha, zaczyna nabierać kształtów przed sezonem 2012, kiedy to drużynę poprowadzi nowy menadżer – Hans Michael Holczer. Kontrakty podpisało siedmiu, nowych zawodników, posadę w sztabie drużyny objął Erik Zabel. Dziś pojawiła się również informacja, o możliwości podpisania kontraktu z Oscarem Freire.

Do ekipy niedawno dołączyli: Maxim Belkov (Vacansoleil), Alexander Kristoff (BMC Racing Team), Angel Vicioso (Androni Giocattoli) i Xavier Florencio (Geox-TMC). Zespół zatrudni również trzech młodych zawodników, ze swojej ekipy kontynentalnej. Będą to Rosjanie: Timofey Kritsky, Nikita Eskov oraz Alexei Tsatevich

„W tej chwili, jestem w trakcie negocjacji z bardzo utytułowanym zawodnikiem. Nie mogę na razie powiedzieć kto to jest, ale mam nadzieję, że wkrótce będę mógł to zrobić”, opowiada Holczer. Nieoficjalnie, mówi się że chodzi tutaj o Hiszpana Oscara Freire.

Holczer wzmacnia również zespół od środka. Zatrudnił byłego znakomitego sprintera, Erika Zabela – który do tej pory trenował sprinterów w HTC-Highroad.

„Zabel jest bardzo znany w świece kolarskim i współpracował z takimi zawodnikami jak: Mark Cavendish i Andre Greipel. W naszej ekipie będzie miał podobne zadania, do tych które wykonywał w Highroad. Swoją pracę rozpocznie od zimy”, powiedział Holczer.

Do sztabu drużyny, dołączył również były kolarz Gerolsteiner, który ścigał się w tej ekipie od 1999 do 2006.r – Michael Rich. Pięciokrotny mistrz Niemiec w jeździe na czas, ma zostać konsultantem od czasówek. Z kolei do grona dyrektorów sportowych, dołączy również były pracownik Gerolsteiner – Christian Henn.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments