Młody Carlos Betancur (Acqua & Sapone) został zwycięzcą klasyku Giro dell’Emilia. Na 5. pozycji znalazł się Przemysław Niemiec (Lampre-ISD)!

Kolarze rywalizowali na 200 kilometrowej trasie w Bolonii. W czołówce znaleźli się:  Stefan Denifl (Leopard Trek), Davide Ricci Bitti (Farnese Vini-Neri Sottoli), Sergio Laganà (De Rosa-Ceramica Flaminia), Luca Solari (Androni Giocattoli) oraz Alexander Zdanov (D’Angelo & Antenucci-Nippo). Kwintet maksymalnie zdobył ponad  8 minut przewagi, jednak został skasowany przez Liquigas-Cannondale na pierwszej z finałowych rund.

Wtedy na akcję zdecydowali się: Gianluca Brambilla (Colnago-CSF Inox) Carlos Betancur, Oliver Zaugg (Leopard-Trek) i Robert Kiserlovski (Pro Team Astana). Czwórka dzielnie współpracowała jednak ostatecznie na czele pozostał Kolumbijczyk, który za 5. dni świętuje 22 urodziny.

Bentacur miał na mecie 24 sekundy przewagi nad grupką pościgową, którą przyprowadził Bauke Mollema (Rabobank). Holender jednak myślał, że przed nim nie było już nikogo i podniósł ręce w geście triumfu. Trzeci był Rigoberto Uran (Sky Procycling). Na ostatniej pozycji w tej grupce, przyjechał Przemysław Niemiec. Polak zajął 5. miejsce! Rafał Majka (Saxobank Sungard) był 40. a Sylwester Szmyd (Liquigas-Cannondale) 41.

Dla Betancura to pierwsze w karierze zawodowe zwycięstwo. Świat o nim usłyszał rok temu, kiedy wygrał Giro d`Italia dla młodzieżowców.