Elia Viviani (Liquigas-Cannondale) po sprinterskim pojedynku wygrał przedostatni etap Tour of Beijing. Włoch pokonał klubowego kolegę, Petera Sagana oraz Juana Jose Haedo (Saxo Bank Sungard). Na pozycji lidera pozostał Tony Martin (HTC-Highroad).

4. etap z Yan Qing Gui Chuan Square Shunyi do Olympic Rowing/Canoeing Centre liczył 189 kilometrów. Trasa faworyzowała sprinterów. Na początku rywalizacji zaatakowali: Julien Berard (AG2RLa Mondiale), Frederik Veuchelen (Vacansoleil-DCM), Iljo Keisse (Quick Step), Tiago Machado (RadioShack), Damiano Cunego (Lampre-ISD) oraz Wang Meiyin (Reprezentacja Chin). Czołówka miała nawet ponad 5 minut przewagi, jednak koalicja ekip sprinterskich nie dała szans harcownikom, kasując ich na kilkanaście km przed kreską.

Fenomenalnie w końcówce zachowali się kolarze Liquigas-Cannondale. Duet Viviani, Sagan osiągnął przewagę która pozwoliła im pokonać resztę sprinterów. Na trzeciej pozycji znalazł się Argentyńczyk J.J Haedo.

W klasyfikacji generalnej przed ostatnim etapem nie doszło do większych zmian. Martin ma nadal 17 sekund przewagi nad Davidem Millare`m (Garmin-Cervelo) oraz 26 sekund nad Chrisem Froome`m (Sky Procycling).

Zobacz finisz:

Poprzedni artykułSylwia Kapusta-Szydłak w Team Hitec Products UCK
Następny artykułMłodziutki Betancur wygrywa Giro dell’Emilia. Przemek Niemiec na 5. pozycji!