Niemiecki stażysta, lider tegorocznego Wyścigu „Dookoła Mazowsza” – Rüdiger Selig (Leopard Trek) wygrał klasyk Binche-Tournai-Binche, memoriał Frank`a Vandenbroucke`a. Michał Kwiatkowski (RadioShack) był 22.

202 km wyścig stał pod znakiem ucieczki, w której kręcili: Ben Hermans (RadioShack) oraz Bram Tankink (Rabobank). Duet dobrze sobie radził, jednak tempo peletonu było zbyt wysokie. Ostatecznie harcownicy zostali złapani i doszło do masowego sprintu z peletonu.

22-letni Selig, który niedawno w Mistrzostwach Świata w Kopenhadze, podczas wyścigu orlików, zajął czwarte miejsce, pokonał dziś Baden`a Cooke`a (Saxo Bank Sungard) oraz srebrnego medalistę mistrzostw świata młodzieżowców, Francuza Adriana Petit (Cofidis).

„Kwiatek” był 22, a Jarosław Marycz (Saxo Bank Sungard) zameldował się na 37. pozycji.

Wyniki: 

1 Rüdiger Selig (Ger) Leopard Trek 4:21:35
2 Baden Cooke (Aus) Saxo Bank Sungard
3 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
4 Davide Vigano (Ita) Leopard Trek
5 Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano
6 Ben Hermans (Bel) Team RadioShack
7 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
8 Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne
9 Thomas Vernaeckt (Bel) Veranda’s Willems – Accent
10 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
11 Michaël Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
12 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team
13 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
14 Jonas Vangenechten (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole 0:00:03
15 Davy Commeyne (Bel) Landbouwkrediet
16 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team
17 Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale
18 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team
19 Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano
20 Eric Baumann (Ger) Team Netapp
21 Christophe Laborie (Fra) Saur – Sojasun
22 Michal Kwiatkowski (Pol) Team RadioShack 0:00:07
23 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team
24 Tom Dernies (Bel) Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon
25 Saïd Haddou (Fra) Team Europcar
26 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
27 Edwig Cammaerts (Bel) Landbouwkrediet
28 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
29 Jeroem Lepla (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
30 Bert De Waele (Bel) Landbouwkrediet
31 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:11
32 Evgeny Shalunov (Rus) Team RadioShack
33 Arnaud Gerard (Fra) FDJ
34 Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:14
35 Sébastien Delfosse (Bel) Landbouwkrediet
36 Maxime Daniel (Fra) Saur – Sojasun
37 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard
38 Dieter Cappelle (Bel) Veranda’s Willems – Accent
39 Axel Domont (Fra) Chambery Cyclisme Formation
40 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano
41 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team
42 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar
43 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
44 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:19
45 David Boucher (Fra) Omega Pharma-Lotto
46 Mathieu Teychenne (Fra) Chambery Cyclisme Formation
47 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano
48 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack 0:00:26
49 Kevin Van Impe (Bel) Quickstep Cycling Team
50 Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems – Accent
51 Sven Van Den Houte (Bel) Veranda’s Willems – Accent
52 David Veilleux (Can) Team Europcar
53 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 0:00:30
54 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun
55 Julien Vermote (Bel) Quickstep Cycling Team
56 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp
57 Gaetan Bille (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
58 Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto
59 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
60 Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto
61 Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto
62 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team
63 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ
64 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale
65 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
66 Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano
67 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
68 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole 0:00:42
69 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:00:45
70 Reinier Honig (Ned) Landbouwkrediet 0:00:46
71 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:49
72 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 0:00:59
73 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:01:00
74 André Steensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:01:02
75 Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:04
76 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard 0:01:14
77 Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:25
78 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:01:43
79 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:07
80 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:02:11
81 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 0:02:42
82 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar 0:02:44
83 Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano 0:05:59
84 Francesco Van Coppernolle (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
85 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:03
86 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano
87 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
88 Christophe Premont (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
89 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole 0:06:16
90 Sibrecht Pieters (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
91 Laurent Evrard (Bel) Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon
92 Frédérique Robert (Bel) Quickstep Cycling Team 0:06:22
DNF Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale
DNF Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale
DNF Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
DNF Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team
DNF Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
DNF Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
DNF Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
DNF Mickaël Delage (Fra) FDJ
DNF Steve Chainel (Fra) FDJ
DNF Thibaut Pinot (Fra) FDJ
DNF Geoffrey Soupe (Fra) FDJ
DNF Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet
DNF Matti Helminen (Fin) Landbouwkrediet
DNF Benjamin Gourgue (Bel) Landbouwkrediet
DNF William Clarke (Aus) Leopard Trek
DNF Brice Feillu (Fra) Leopard Trek
DNF Boris Dron (Bel) Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon
DNF Axel Gremelpont (Bel) Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon
DNF Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto
DNF Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto
DNF Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto
DNF Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team
DNF Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team
DNF Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team
DNF Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team
DNF Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team
DNF Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team
DNF Geoffroy Lequatre (Fra) Team RadioShack
DNF Robert Hunter (RSA) Team RadioShack
DNF Jesse Sergent (NZl) Team RadioShack
DNF Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun
DNF Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun
DNF Jean-Lou Paiani (Fra) Saur – Sojasun
DNF Mads Christensen (Den) Saxo Bank Sungard
DNF Ran Margaliot (Isr) Saxo Bank Sungard
DNF Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard
DNF Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard
DNF Thierry Hupond (Fra) Skil – Shimano
DNF Daryl Impey (RSA) Team Netapp
DNF Daniel Schorn (Aut) Team Netapp
DNF Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp
DNF Timon Seubert (Ger) Team Netapp
DNF Andreas Dietziker (Swi) Team Netapp
DNF Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp
DNF Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
DNF Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
DNF Tim Mertens (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
DNF Dominique Cornu (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
DNF Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
DNF Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
DNF Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
DNF Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
DNF Thomas Degand (Bel) Veranda’s Willems – Accent
DNF Kevin Van Melsen (Bel) Veranda’s Willems – Accent
DNF Bram Schmitz (Ned) Veranda’s Willems – Accent
DNF Steven Caethoven (Bel) Veranda’s Willems – Accent
DNF Gilles Devillers (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
DNF Fabio Polazzi (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
DNF Justin Van Hoecke (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments