Niemiecki stażysta, lider tegorocznego Wyścigu „Dookoła Mazowsza” – Rüdiger Selig (Leopard Trek) wygrał klasyk Binche-Tournai-Binche, memoriał Frank`a Vandenbroucke`a. Michał Kwiatkowski (RadioShack) był 22.
202 km wyścig stał pod znakiem ucieczki, w której kręcili: Ben Hermans (RadioShack) oraz Bram Tankink (Rabobank). Duet dobrze sobie radził, jednak tempo peletonu było zbyt wysokie. Ostatecznie harcownicy zostali złapani i doszło do masowego sprintu z peletonu.
22-letni Selig, który niedawno w Mistrzostwach Świata w Kopenhadze, podczas wyścigu orlików, zajął czwarte miejsce, pokonał dziś Baden`a Cooke`a (Saxo Bank Sungard) oraz srebrnego medalistę mistrzostw świata młodzieżowców, Francuza Adriana Petit (Cofidis).
„Kwiatek” był 22, a Jarosław Marycz (Saxo Bank Sungard) zameldował się na 37. pozycji.
Wyniki:
1 | Rüdiger Selig (Ger) Leopard Trek | 4:21:35 | |
2 | Baden Cooke (Aus) Saxo Bank Sungard | ||
3 | Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
4 | Davide Vigano (Ita) Leopard Trek | ||
5 | Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano | ||
6 | Ben Hermans (Bel) Team RadioShack | ||
7 | Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team | ||
8 | Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
9 | Thomas Vernaeckt (Bel) Veranda’s Willems – Accent | ||
10 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun | ||
11 | Michaël Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
12 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
13 | Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team | ||
14 | Jonas Vangenechten (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole | 0:00:03 | |
15 | Davy Commeyne (Bel) Landbouwkrediet | ||
16 | Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team | ||
17 | Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale | ||
18 | Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team | ||
19 | Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano | ||
20 | Eric Baumann (Ger) Team Netapp | ||
21 | Christophe Laborie (Fra) Saur – Sojasun | ||
22 | Michal Kwiatkowski (Pol) Team RadioShack | 0:00:07 | |
23 | Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
24 | Tom Dernies (Bel) Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon | ||
25 | Saïd Haddou (Fra) Team Europcar | ||
26 | Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
27 | Edwig Cammaerts (Bel) Landbouwkrediet | ||
28 | Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
29 | Jeroem Lepla (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
30 | Bert De Waele (Bel) Landbouwkrediet | ||
31 | Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | 0:00:11 | |
32 | Evgeny Shalunov (Rus) Team RadioShack | ||
33 | Arnaud Gerard (Fra) FDJ | ||
34 | Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale | 0:00:14 | |
35 | Sébastien Delfosse (Bel) Landbouwkrediet | ||
36 | Maxime Daniel (Fra) Saur – Sojasun | ||
37 | Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard | ||
38 | Dieter Cappelle (Bel) Veranda’s Willems – Accent | ||
39 | Axel Domont (Fra) Chambery Cyclisme Formation | ||
40 | Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano | ||
41 | Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
42 | Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar | ||
43 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
44 | Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | 0:00:19 | |
45 | David Boucher (Fra) Omega Pharma-Lotto | ||
46 | Mathieu Teychenne (Fra) Chambery Cyclisme Formation | ||
47 | Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano | ||
48 | Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack | 0:00:26 | |
49 | Kevin Van Impe (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
50 | Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems – Accent | ||
51 | Sven Van Den Houte (Bel) Veranda’s Willems – Accent | ||
52 | David Veilleux (Can) Team Europcar | ||
53 | Arnaud Courteille (Fra) FDJ | 0:00:30 | |
54 | Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun | ||
55 | Julien Vermote (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
56 | Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp | ||
57 | Gaetan Bille (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole | ||
58 | Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
59 | Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
60 | Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
61 | Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto | ||
62 | Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
63 | Wesley Sulzberger (Aus) FDJ | ||
64 | Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale | ||
65 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | ||
66 | Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano | ||
67 | Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar | ||
68 | Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole | 0:00:42 | |
69 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 0:00:45 | |
70 | Reinier Honig (Ned) Landbouwkrediet | 0:00:46 | |
71 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:00:49 | |
72 | Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek | 0:00:59 | |
73 | Arthur Vichot (Fra) FDJ | 0:01:00 | |
74 | André Steensen (Den) Saxo Bank Sungard | 0:01:02 | |
75 | Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:01:04 | |
76 | Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard | 0:01:14 | |
77 | Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:01:25 | |
78 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | 0:01:43 | |
79 | Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:02:07 | |
80 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | 0:02:11 | |
81 | Tony Hurel (Fra) Team Europcar | 0:02:42 | |
82 | Damien Gaudin (Fra) Team Europcar | 0:02:44 | |
83 | Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano | 0:05:59 | |
84 | Francesco Van Coppernolle (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
85 | Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:06:03 | |
86 | Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano | ||
87 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | ||
88 | Christophe Premont (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole | ||
89 | Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole | 0:06:16 | |
90 | Sibrecht Pieters (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
91 | Laurent Evrard (Bel) Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon | ||
92 | Frédérique Robert (Bel) Quickstep Cycling Team | 0:06:22 | |
DNF | Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale | ||
DNF | Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale | ||
DNF | Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
DNF | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | ||
DNF | Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team | ||
DNF | Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
DNF | Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
DNF | Jerome Cousin (Fra) Team Europcar | ||
DNF | Mickaël Delage (Fra) FDJ | ||
DNF | Steve Chainel (Fra) FDJ | ||
DNF | Thibaut Pinot (Fra) FDJ | ||
DNF | Geoffrey Soupe (Fra) FDJ | ||
DNF | Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet | ||
DNF | Matti Helminen (Fin) Landbouwkrediet | ||
DNF | Benjamin Gourgue (Bel) Landbouwkrediet | ||
DNF | William Clarke (Aus) Leopard Trek | ||
DNF | Brice Feillu (Fra) Leopard Trek | ||
DNF | Boris Dron (Bel) Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon | ||
DNF | Axel Gremelpont (Bel) Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon | ||
DNF | Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
DNF | Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
DNF | Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
DNF | Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
DNF | Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
DNF | Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
DNF | Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team | ||
DNF | Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
DNF | Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
DNF | Geoffroy Lequatre (Fra) Team RadioShack | ||
DNF | Robert Hunter (RSA) Team RadioShack | ||
DNF | Jesse Sergent (NZl) Team RadioShack | ||
DNF | Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun | ||
DNF | Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun | ||
DNF | Jean-Lou Paiani (Fra) Saur – Sojasun | ||
DNF | Mads Christensen (Den) Saxo Bank Sungard | ||
DNF | Ran Margaliot (Isr) Saxo Bank Sungard | ||
DNF | Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard | ||
DNF | Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard | ||
DNF | Thierry Hupond (Fra) Skil – Shimano | ||
DNF | Daryl Impey (RSA) Team Netapp | ||
DNF | Daniel Schorn (Aut) Team Netapp | ||
DNF | Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp | ||
DNF | Timon Seubert (Ger) Team Netapp | ||
DNF | Andreas Dietziker (Swi) Team Netapp | ||
DNF | Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp | ||
DNF | Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
DNF | Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
DNF | Tim Mertens (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
DNF | Dominique Cornu (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
DNF | Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
DNF | Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
DNF | Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
DNF | Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
DNF | Thomas Degand (Bel) Veranda’s Willems – Accent | ||
DNF | Kevin Van Melsen (Bel) Veranda’s Willems – Accent | ||
DNF | Bram Schmitz (Ned) Veranda’s Willems – Accent | ||
DNF | Steven Caethoven (Bel) Veranda’s Willems – Accent | ||
DNF | Gilles Devillers (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole | ||
DNF | Fabio Polazzi (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole | ||
DNF | Justin Van Hoecke (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole |
Andrzej