Passo Giau znajdzie się na jednym z etapów w Dolomitach, podczas ostatniego tygodnia  Giro d’Italia 2012. Gazzetta dello Sport ujawniła szczegóły 187 kilometrowego etapu, który odbędzie się w środę 23 maja.

Zawodnicy wyjadą z Falzes by dojechać do Cortiny. Pierwszą poważną przeszkodą w tym dniu jest Passo Valparola, które ma 13 km, jednak szczyt znajduje się na wysokości 2197 metrów. Średnie nachylenie wynosi 6 procent, jednak im bliżej szczytu, tym znajduje się więcej stromych odcinków.

Następnie kolarze pokonają  długi zjazd do podnóża Passo Duran, które rozpoczyna ostatnie, mordercze 70 kilometrów z trzema podjazdami. Po tej 12 kilometrowej przełęczy, na kolarzy czeka Forcella Staulanza (12.3 km podjazdu przy średnim nachyleniu 6,9 ​​proc.).

Na „deser” pozostaje Passo Giau. Zawodnicy mają do czynienia z serią odcinków z 14 % nachyleniem. Cała góra liczy sobie 9,9 kilometra, a średnie nachylenie ma 9,3 procent.

Prezentacja całej trasy Giro 2012, odbędzie się 16 października.

Andrzej

Poprzedni artykułSky nic nie podpisało, Omega Pharma nie rozmawiała z Cavendishem
Następny artykułTalent z „Dookoła Mazowsza” wygrywa Binche-Tournai-Binche
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments