Przedostatni w tym sezonie start kolarzy Bank BGŻ Team przyniósł kolejne miejsce na podium. Utrzymujący wciąż wysoką formę Paweł Cieślik zajął 3. miejsce w rozegranym w Sokółce Memoriale Stanisława Kirpszy.

Kolarze Elity mieli do przejechania 128 km. Po wielu próbach ataków na czele uformowała się trzyosobowa grupka, w której oprócz Cieślika jechali Piotr Kirpsza z Mostostalu Puławy i Robert Radosz z BDC Team. 20 kilometrów przed metą przewaga ucieczki wynosiła tylko 50 sekund i wydawało się, że peleton zdoła zlikwidować atak. Zgodna współpraca pozwoliła jednak utrzymać niewielką przewagę i trójka finiszowała przed główną grupą. Na mecie najszybszy okazał się Kirpsza, tuż za nim dojechali Radosz i Cieślik.

W niedzielę ostatni start w rozgrywanym także na ulicach Sokółki XIII Międzynarodowym Kryterium im. Józefa Gościło.