Christopher Sutton (Sky), po finiszu z peletonu był najlepszy na 2. etapie wyścigu Circiuit Franco Belge. Liderem pozostał Robbie McEwen (RadioShack).

Drugi etap prowadził z miejscowości Menin do Poperinge. Kolarze do pokonania mieli 159 kilometrów. W ucieczkę dnia, zabrali się: Guillaume Van Keirsbulck (Quickstep Cycling Team), Kjell Carlstrom (Sky), Mikhail Ignatyev (Katusha), Rony Martias (Saur-Sojasun), Laurens De Vreese (Topsport Vlaanderen – Mercator), Cyril Lemoine (Saur-Sojasun), Grégory Habeaux (Veranda’s Willems – Accent), Tom Dernies (Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon) oraz Gilles Devillers (Wallonie Bruxelles – Credit Agricole).

Dziewiątka dobrze współpracowała, jednak na kilkanaście kilometrów przed końcem została złapana przez pociągi drużyn RadioShack i Sky. W końcówce, solowego ataku próbował jeszcze Taylor Phinney (BMC-Racing), jednak młody Amerykanin został złapany przez zasadniczą grupę.

Tego dnia, nie do pokonania był Australijczyk Sutton. Kolarz Sky Team pokonał Holendra Toma Veelersa (Skil-Shimano) oraz srebrnego medalistę Mistrzostw Świata z wyścigu młodzieżowców, Francuza Adriana Petit (Cofidis).

Koszulkę lidera utrzymał Robbie McEwen.

Wyniki 2. etapu:

1 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 3:27:12
2 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
3 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
4 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ
5 Russell Downing (GBr) Sky Procycling
6 Baden Cooke (Aus) Saxo Bank Sungard
7 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ
8 Michaël Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
9 Davide Vigano (Ita) Leopard Trek
10 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo
11 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun
12 Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
13 Joeri Stallaert (Bel) Landbouwkrediet
14 Rudiger Selig (Ger) Leopard Trek
15 Jonas Vangenechten (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
16 Robbie McEwen (Aus) Team RadioShack
17 Sean De Bie (Bel) Belgium
18 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling
19 Benjamin Verraes (Bel) Belgium
20 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
21 Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team
22 Davy Commeyne (Bel) Landbouwkrediet
23 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
24 Julien Vermote (Bel) Quickstep Cycling Team
25 Christophe Laborie (Fra) Saur – Sojasun
26 Baptiste Planckaert (Bel) Landbouwkrediet
27 Steven Caethoven (Bel) Veranda’s Willems – Accent
28 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team
29 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar
30 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team
31 Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent
32 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
33 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun
34 Maxime Daniel (Fra) Saur – Sojasun
35 Kurt Hovelynck (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
36 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team
37 Eliot Lietaer (Bel) Belgium
38 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano
39 Yoann Offredo (Fra) FDJ
40 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
41 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
42 Thomas Damuseau (Fra) Skil – Shimano
43 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
44 Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
45 Daniel Summerhill (USA) Team Garmin-Cervelo
46 Gijs Van Hoecke (Bel) Belgium
47 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun
48 Ben Hermans (Bel) Team RadioShack
49 Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano
50 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
51 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
52 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
53 Dominique Rollin (Can) FDJ
54 Edwig Cammaerts (Bel) Landbouwkrediet
55 Arnaud Gerard (Fra) FDJ
56 Jean-Lou Paiani (Fra) Saur – Sojasun
57 Andreas Stauff (Ger) Quickstep Cycling Team
58 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling
59 Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team
60 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
61 Sébastien Delfosse (Bel) Landbouwkrediet
62 Cédric Pineau (Fra) FDJ
63 André Steensen (Den) Saxo Bank Sungard
64 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
65 Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard
66 Frédéric Guesdon (Fra) FDJ
67 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
68 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
69 Andreas Klier (Ger) Team Garmin-Cervelo
70 Sjef De Wilde (Bel) Veranda’s Willems – Accent
71 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
72 Philippe Legrand (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
73 David Lelay (Fra) AG2R La Mondiale
74 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
75 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
76 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Landbouwkrediet
77 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team
78 Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto
79 Alexander Mironov (Rus) Katusha Team
80 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale
81 David Boucher (Fra) Omega Pharma-Lotto
82 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale
83 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
84 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano
85 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
86 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek
87 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
88 Kévin Thome (Bel) Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon
89 Grégory Rast (Swi) Team RadioShack
90 Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto
91 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
92 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano
93 Fabio Polazzi (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
94 David Veilleux (Can) Team Europcar
95 Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini – Neri Sottoli
96 Geoffroy Lequatre (Fra) Team RadioShack
97 Michal Kwiatkowski (Pol) Team RadioShack
98 Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto
99 Arkimedes Arguelyes Rodriges (Rus) Katusha Team
100 James Vanlandschoot (Bel) Veranda’s Willems – Accent
101 Frederik Willems (Bel) Omega Pharma-Lotto
102 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
103 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
104 Greg Henderson (NZl) Sky Procycling
105 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale
106 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard
107 Gabriel Rasch (Nor) Team Garmin-Cervelo
108 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent
109 Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling
110 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
111 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Quickstep Cycling Team
112 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
113 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
114 Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team
115 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
116 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
117 Matthieu Sprick (Fra) Skil – Shimano
118 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
119 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
120 Ran Margaliot (Isr) Saxo Bank Sungard
121 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
122 Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek
123 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
124 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard
125 Thomas Degand (Bel) Veranda’s Willems – Accent
126 Saïd Haddou (Fra) Team Europcar
127 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
128 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
129 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team
130 Antoine Demoitie (Bel) Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon
131 Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale
132 Roger Hammond (GBr) Team Garmin-Cervelo
133 Christophe Premont (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
134 Gilles Devillers (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
135 Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent
136 Huub Duyn (Ned) Donckers Koffie – Jelly Belly
137 Kevin De Jonche (Bel) Belgium
138 Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano
139 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
140 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
141 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
142 Florent Serry (Bel) Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon
143 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
144 Brice Feillu (Fra) Leopard Trek
145 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard
146 Justin Van Hoecke (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
147 Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
148 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
149 Daniel Moreno Fernande (Spa) Katusha Team
150 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
151 Wilfried Cretskens (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
152 Jonathan Breyne (Bel) Landbouwkrediet
153 Jonathan Dewitte (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
154 Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
155 Boris Dron (Bel) Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon
156 Frédérique Robert (Bel) Quickstep Cycling Team
157 Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:00:29
158 Benoît Naert (Bel) Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon 0:00:32
159 Maxime Anciaux (Bel) Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon
160 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
161 Evgeny Shalunov (Rus) Team RadioShack 0:00:39
162 Jesse Sergent (NZl) Team RadioShack
163 William Clarke (Aus) Leopard Trek
164 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
165 Moreno De Pauw (Bel) Belgium
166 Jeroen Lepla (Bel) Belgium
167 Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team 0:00:00
168 Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo 0:01:12
169 Laurent Evrard (Bel) Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon 0:01:19
170 Tom Dernies (Bel) Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon
171 Mads Christensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:01:53
172 Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne
173 Jochen Deweer (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
174 Aidis Kruopis (Ltu) Landbouwkrediet 0:00:00
175 Ingmar De Poortere (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly 0:02:06
176 Jurgen Van De Walle (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:02:13
177 Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto
178 Francis Van Coppernolle (Bel) Belgium
179 Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team 0:02:16
180 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto
181 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar 0:02:52
182 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team 0:03:37
183 Kevin Hulsmans (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
184 Nicky Cocquyt (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly 0:04:39
185 Grégory Habeaux (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:06:21
186 Martijn Maaskant (Ned) Team Garmin-Cervelo
187 Samuel Bewley (NZl) Team RadioShack 0:09:54
188 Steve Schets (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
189 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team
DNF Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team
DNF Emanuel Vona (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

Andrzej