Quick Step wysyła młody skład na wyścig Tour of Beijing. Zadaniem zawodników belgijskiej ekipy będzie pokazać się na pierwszym chińskim wyścigu WorldTour.

Marco Bandiera, Dario Cataldo, Francesco Chicci, Iljo Keisse, Francesco Reda, Niki Terpstra, Matteo Trenti i Kristof Vandewalle będą reprezentować drużynę na pierwszym wyścigu w Pekinie.

Pięcioetapowy wyścigu składa się z dwóch odcinków “przeznaczonych dla sprinterów, dwóch które mają zdecydować o generalce i czasówki, która ma zdecydować o losie całego wyścigu”, dyrektor sportowy ekipy Davide Bramati. Podczas jazdy na czas, wszyscy uczestnicy mają ścigać się na zwykłych rowerach szosowych.

“Ogólnie trasa jest dość zrównoważona. Jednak jest też kilka selektywnych odcinków. Dla zawodników i personelu, będzie to z pewnością nowe i niezwykłe doświadczenie”, powiedział Bramati.

„Mamy w swoim składzie wielu młodych kolarzy, którzy potrafią zarówno dobrze zafiniszować jak i przetrwać w trudniejszym terenie. Nie mamy wielkich gwiazd, ale dzięki ambicji jesteśmy w stanie zaistnieć w tym wyścigu”, zakończył Włoch.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments