Robbie McEwen (RadioShack), po finiszu z peletonu okazał się najlepszy na 1. etapie belgijskiej etapówki Circuit Franco-Belge. Doświadczony Australijczyk został pierwszym liderem wyścigu. Aktywni byli Polacy.

Pierwszy etap liczył sobie blisko 180 kilometrów i prowadził z miejscowości Mouscron do Péruwelz. Pierwszy “skok” dnia oddał Jarosław Marycz (SaxoBank SunGard). Akcja Polaka nie była jednak udana. W następnej akcji, kręcił m.in Michał Kwiatkowski (RadioShack). Ostatecznie, od peletonu oderwała się trójka: Ronan Van Zandbeek (Skil-Shimano), David Lelay (Ag2r-La Mondiale) oraz Jonathan Dewitte (Wallonie Bruxelles-Credit Agricole).

Pomimo że odjazd miał nawet 6 minut przewagi, to ekipy sprinterów nie dały szans harcownikom i skasowały czołówkę przed decydującymi momentami etapu. W masowym sprincie bezkonkurencyjny był Robbie McEwen. Australijczyk pokonał młodego Brytyjczyka Adama Blyth`a (Omega Pharma-Lotto) oraz stażystę Leopard-Trek, młodego Niemca Rudigera Seliga, który w tym roku był liderem Wyścigu Dookoła Mazowsza.

Pełne wyniki:

1 Robbie McEwen (Aus) Team RadioShack 4:03:18
2 Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto
3 Rüdiger Selig (Ger) Leopard Trek
4 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ
5 Michaël Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
6 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo
7 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
8 Russell Downing (GBr) Sky Procycling
9 Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano
10 Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team
11 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
12 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ
13 Baden Cooke (Aus) Saxo Bank Sungard
14 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun
15 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
16 Jonas Vangenechten (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
17 Joeri Stallaert (Bel) Landbouwkrediet
18 Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team
19 Davy Commeyne (Bel) Landbouwkrediet
20 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
21 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun
22 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team
23 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team
24 Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
25 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
26 Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto
27 Alexander Mironov (Rus) Katusha Team
28 Benjamin Verraes (Bel) Belgium
29 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun
30 Kurt Hovelynck (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
31 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
32 Tom Dernies (Bel) Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon
33 Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo
34 Daniel Summerhill (USA) Chipotle Development Team
35 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
36 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
37 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Quickstep Cycling Team
38 Gijs Van Hoecke (Bel) Belgium
39 Jean-Lou Paiani (Fra) Saur – Sojasun
40 Sébastien Delfosse (Bel) Landbouwkrediet
41 Yoann Offredo (Fra) FDJ
42 Frédérique Robert (Bel) Quickstep Cycling Team
43 Boris Dron (Bel) Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon
44 Davide Vigano (Ita) Leopard Trek
45 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling
46 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
47 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
48 Steven Caethoven (Bel) Veranda’s Willems – Accent
49 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team
50 Grégory Rast (Swi) Team RadioShack
51 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
52 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
53 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team
54 Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
55 Andreas Stauff (Ger) Quickstep Cycling Team
56 Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto
57 Andreas Klier (Ger) Team Garmin-Cervelo
58 Dominique Rollin (Can) FDJ
59 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
60 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
61 Gabriel Rasch (Nor) Team Garmin-Cervelo
62 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
63 Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard
64 Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent
65 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
66 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
67 Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek
68 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
69 Kevin Hulsmans (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
70 Kévin Thome (Bel) Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon
71 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Landbouwkrediet
72 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
73 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar
74 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
75 David Boucher (Fra) Omega Pharma-Lotto
76 Gilles Devillers (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
77 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano
78 Christophe Premont (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
79 Geoffroy Lequatre (Fra) Team RadioShack
80 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
81 Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
82 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
83 Jetse Bol (Ned) Rabobank Continental Team
84 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent
85 Arnaud Gerard (Fra) FDJ
86 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale
87 Thomas Damuseau (Fra) Skil – Shimano
88 Laurent Evrard (Bel) Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon
89 Christophe Laborie (Fra) Saur – Sojasun
90 Roger Hammond (GBr) Team Garmin-Cervelo
91 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM
92 Frederik Willems (Bel) Omega Pharma-Lotto
93 Jesse Sergent (NZl) Team RadioShack
94 Brice Feillu (Fra) Leopard Trek
95 Arkimedes Arguelyes Rodriges (Rus) Katusha Team
96 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
97 Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team
98 Edwig Cammaerts (Bel) Landbouwkrediet
99 Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling
100 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling
101 Evgeniy Shalunov (Rus) RadioShack
102 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
103 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale
104 Eliot Lietaer (Bel) Belgium
105 David Veilleux (Can) Team Europcar
106 Frédéric Guesdon (Fra) FDJ
107 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team
108 Cédric Pineau (Fra) FDJ
109 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
110 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
111 Maxime Daniel (Fra) Saur – Sojasun
112 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
113 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto
114 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
115 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek
116 David Lelay (Fra) AG2R La Mondiale
117 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
118 Wauters Willem (Bel) Belgium
119 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
120 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
121 Francis Van Coppernolle (Bel) Belgium
122 Saïd Haddou (Fra) Team Europcar
123 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
124 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
125 Michal Kwiatkowski (Pol) Team RadioShack
126 Jurgen Van De Walle (Bel) Omega Pharma-Lotto
127 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale
128 Sean De Bie (Bel) Belgium
129 Julien Vermote (Bel) Quickstep Cycling Team
130 Ben Hermans (Bel) Team RadioShack
131 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
132 Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto
133 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
134 Thomas Degand (Bel) Veranda’s Willems – Accent
135 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team
136 Fabio Polazzi (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
137 Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale
138 André Steensen (Den) Saxo Bank Sungard
139 Antoine Demoitie (Bel) Lotto – Bodysol Pole Continental Wallon
140 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar
141 Baptiste Planckaert (Bel) Landbouwkrediet
142 Grégory Habeaux (Bel) Veranda’s Willems – Accent
143 James Vanlandschoot (Bel) Veranda’s Willems – Accent
144 Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
145 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard
146 Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent
147 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard
148 Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini – Neri Sottoli
149 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
150 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
151 Matthieu Sprick (Fra) Skil – Shimano
152 Wilfried Cretskens (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly

Andrzej