farrarTyler Farrar (Garmin – Sharp) wygrał po finiszu z dużej grupy trzeci etap wyścigu Tour of Beijing. Liderem pozostał Philippe Gilbert (BMC Racing Team).

Trzeci dzień ścigania w Chinach przyniósł najdłuższy etap z Yanqing do Qianjiadian Chao Yang Temple. Kolarze mieli do pokonania 176 kilometrów, a na trasie czekało na nich aż sieden górskich premii.

W ucieczkę dnia zabrali się: Michał Gołaś i Julian Alaphilippe (obaj Omega Pharma – Quick-Step), Dayer Quintana (Movistar), Julien Bérard (AG2R La Mondiale), Pierre-Henri Lecuisinier (FDJ.fr), Karsten Kroon (Tinkoff-Saxo). Pierwsze sześć górskich premii wygrał Michał Gołaś, który dzisiejszą jazdą wywalczył sobie koszulkę lidera tej klasyfikacji.

Niestety peleton złapał ucieczkę na 13 kilometrów przed metą. Momentalnie na atak zdecydował się Adam Hansen (Lotto – Belisol), a jeszcze przed ostatnią górską premią dojechał do niego Julián David Arredondo Moreno (Trek Factory Racing). Dwójka została doścignięta przez rozciągniętą grupę na 10 kilometrów przed metą.

Na zjeździe atakował jeszcze Carlos Betancur (Ag2r La Mondiale), ale o zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy. Pięknie rozprowadzony młody Caleb Ewan (Orica – GreenEDGE) także tym razem nie dał rady. Najszybszy okazał się Tyler Farrar (Garmin Sharp), dla którego to dopiero pierwszy triumf w sezonie. Drugie miejsce wywalczył Luka Mezgec (Giant – Shimano). Podium uzupełnił Nikolas Maes (Omega Pharma – Quick Step).

Liderem pozostał Philippe Gilbert (BMC Racing Team).

Wyniki:

1 Tyler FARRAR Garmin-Sharp 4:15:46
2 Luka MEZGEC Team Giant-Shimano 0:00:00
3 Nikolas MAES Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
4 Moreno HOFLAND Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
5 Maximiliano RICHEZE ARIEL Lampre-Merida 0:00:00
6 Edvald BOASSON HAGEN Team Sky 0:00:00
7 Danny VAN POPPEL Trek Factory Racing 0:00:00
8 Boy VAN POPPEL Trek Factory Racing 0:00:00
9 Davide APPOLLONIO AG2R La Mondiale 0:00:00
10 Caleb EWAN Orica GreenEDGE 0:00:00
11 Reinardt JANSE VAN RENSBURG Team Giant-Shimano 0:00:00
12 Gregory HENDERSON Lotto-Belisol Team 0:00:00
13 Steele VON HOFF Garmin-Sharp 0:00:00
14 Paul MARTENS Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
15 Fabio SILVESTRE Trek Factory Racing 0:00:00
16 Ben SWIFT Team Sky 0:00:00
17 Warren BARGUIL Team Giant-Shimano 0:00:00
18 Daryl IMPEY Orica GreenEDGE 0:00:00
19 Sergey CHERNETSKI Katusha Team 0:00:00
20 Guillaume BOIVIN Cannondale 0:00:00
21 Enrique SANZ UNZUE Movistar Team 0:00:00
22 Pieter SERRY Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
23 Viacheslav KUZNETSOV Katusha Team 0:00:00
24 Mikael CHÉREL AG2R La Mondiale 0:00:00
25 Julian ARREDONDO MORENO Trek Factory Racing 0:00:00
26 Romain GUILLEMOIS Team Europcar 0:00:00
27 Giovanni BERNAUDEAU Team Europcar 0:00:00
28 Vladimir GUSEV Katusha Team 0:00:00
29 Sébastien CHAVANEL FDJ.fr 0:00:00
30 David LOPEZ GARCIA Team Sky 0:00:00
31 Samuel SANCHEZ GONZALEZ BMC Racing Team 0:00:00
32 Georg PREIDLER Team Giant-Shimano 0:00:00
33 Adam HANSEN Lotto-Belisol Team 0:00:00
34 Tony HUREL Team Europcar 0:00:00
35 Jérémy ROY FDJ.fr 0:00:00
36 Pavel KOCHETKOV Katusha Team 0:00:00
37 Philippe GILBERT BMC Racing Team 0:00:00
38 Rinaldo NOCENTINI AG2R La Mondiale 0:00:00
39 Manuele BOARO Tinkoff-Saxo 0:00:00
40 Matthias KRIZEK Cannondale 0:00:00
41 Nathan HAAS Garmin-Sharp 0:00:00
42 Bryan NAULEAU Team Europcar 0:00:00
43 Louis VERVAEKE Lotto-Belisol Team 0:00:00
44 Rui Alberto FARIA DA COSTA Lampre-Merida 0:00:00
45 Jesus HERRADA LOPEZ Movistar Team 0:00:00
46 Ryder HESJEDAL Garmin-Sharp 0:00:00
47 Matthieu LADAGNOUS FDJ.fr 0:00:00
48 Olivier LE GAC FDJ.fr 0:00:00
49 Johan Esteban CHAVES RUBIO Orica GreenEDGE 0:00:00
50 Daniel MARTIN Garmin-Sharp 0:00:00
51 Alberto BETTIOL Cannondale 0:00:00
52 Carlos BETANCUR AG2R La Mondiale 0:00:00
53 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
54 Cameron WURF Cannondale 0:00:00
55 Rigoberto URAN URAN Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
56 Dominik NERZ BMC Racing Team 0:00:00
57 Pablo LASTRAS GARCIA Movistar Team 0:00:00
58 Filippo POZZATO Lampre-Merida 0:00:00
59 Dario CATALDO Team Sky 0:00:00
60 Bjorn THURAU Team Europcar 0:00:00
61 Johannes FRÖHLINGER Team Giant-Shimano 0:00:00
62 Dan CRAVEN Team Europcar 0:00:00
63 Jan POLANC Lampre-Merida 0:00:00
64 Christiano SALERNO Cannondale 0:00:00
65 Simon YATES Orica GreenEDGE 0:00:00
66 Philip GAIMON Garmin-Sharp 0:00:00
67 Carlos VERONA QUINTANILLA Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
68 Fabrice JEANDESBOZ Team Europcar 0:00:00
69 Jussi VEIKKANEN FDJ.fr 0:00:00
70 Petr VAKOC Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
71 Philip DEIGNAN Team Sky 0:00:00
72 Calvin WATSON Trek Factory Racing 0:00:00
73 Egor SILIN Katusha Team 0:00:00
74 Julian KERN AG2R La Mondiale 0:00:00
75 Steven KRUIJSWIJK Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
76 Rory SUTHERLAND Tinkoff-Saxo 0:00:00
77 Ricardo ZOIDL Trek Factory Racing 0:00:00
78 Gang XU Lampre-Merida 0:00:00
79 Jesus Alberto HERNANDEZ BLAZQUEZ Tinkoff-Saxo 0:00:00
80 Sam BEWLEY Orica GreenEDGE 0:00:12
81 Tobias LUDVIGSSON Team Giant-Shimano 0:00:13
82 Alan MARANGONI Cannondale 0:00:15
83 Christopher SUTTON Team Sky 0:00:17
84 Thomas LEEZER Belkin Pro Cycling Team 0:00:23
85 Tejay VAN GARDEREN BMC Racing Team 0:00:30
86 Mathew HAYMAN Orica GreenEDGE 0:00:34
87 Bernhard EISEL Team Sky 0:00:52
88 Hayden ROULSTON Trek Factory Racing 0:00:52
89 Pieter WEENING Orica GreenEDGE 0:01:07
90 Petr IGNATENKO Katusha Team 0:02:01
91 Sacha MODOLO Lampre-Merida 0:02:47
92 Ian BOSWELL Team Sky 0:03:00
93 Michel KOCH Cannondale 0:03:52
94 Rüdiger SELIG Katusha Team 0:03:52
95 Jasha SÜTTERLIN Movistar Team 0:03:52
96 Boris VALLEE Lotto-Belisol Team 0:03:52
97 Dayer Uberney QUINTANA ROJAS Movistar Team 0:03:52
98 Alexandre GENIEZ FDJ.fr 0:03:52
99 Lachlan David MORTON Garmin-Sharp 0:03:52
100 Stig BROECKX Lotto-Belisol Team 0:03:56
101 Graeme BROWN Belkin Pro Cycling Team 0:03:56
102 Michael Valgren ANDERSEN Tinkoff-Saxo 0:03:59
103 Beñat INTXAUSTI ELORRIAGA Movistar Team 0:03:59
104 Eros CAPECCHI Movistar Team 0:03:59
105 Gert DOCKX Lotto-Belisol Team 0:03:59
106 Tosh VAN DER SANDE Lotto-Belisol Team 0:03:59
107 Yannick MARTINEZ Team Europcar 0:04:01
108 Dennis VAN WINDEN Belkin Pro Cycling Team 0:04:01
109 Jens MOURIS Orica GreenEDGE 0:04:01
110 Laurent MANGEL FDJ.fr 0:04:01
111 Julien BÉRARD AG2R La Mondiale 0:04:01
112 Michal GOLAS Omega Pharma-QuickStep 0:04:01
113 Karsten KROON Tinkoff-Saxo 0:04:01
114 Albert TIMMER Team Giant-Shimano 0:05:31
115 Barry MARKUS Belkin Pro Cycling Team 0:05:31
116 Rick ZABEL BMC Racing Team 0:05:31
117 Nick VAN DER LIJKE Belkin Pro Cycling Team 0:05:31
118 Jean-Marc MARINO Cannondale 0:05:31
119 Rafael VALLS FERRI Lampre-Merida 0:05:31
120 Christopher JUUL JENSEN Tinkoff-Saxo 0:05:31
121 Ivan ROVNY Tinkoff-Saxo 0:05:31
122 Cheng JI Team Giant-Shimano 0:05:31
123 Thomas DEKKER Garmin-Sharp 0:05:31
124 Pierre-Henri LECUISINIER FDJ.fr 0:05:31
125 Julian ALAPHILIPPE Omega Pharma-QuickStep 0:11:42

Klasyfikacja generalna:
1 Philippe GILBERT BMC Racing Team 11:07:35
2 Reinardt JANSE VAN RENSBURG Team Giant-Shimano 0:00:05
3 Rui Alberto FARIA DA COSTA Lampre-Merida 0:00:07
4 Daryl IMPEY Orica GreenEDGE 0:00:09
5 Jesus HERRADA LOPEZ Movistar Team 0:00:10
6 Luka MEZGEC Team Giant-Shimano 0:00:11
7 Pieter SERRY Omega Pharma-QuickStep 0:00:11
8 Sergey CHERNETSKI Katusha Team 0:00:11
9 Mikael CHÉREL AG2R La Mondiale 0:00:11
10 Warren BARGUIL Team Giant-Shimano 0:00:11
11 Paul MARTENS Belkin Pro Cycling Team 0:00:11
12 Julian ARREDONDO MORENO Trek Factory Racing 0:00:11
13 Edvald BOASSON HAGEN Team Sky 0:00:11
14 David LOPEZ GARCIA Team Sky 0:00:11
15 Rinaldo NOCENTINI AG2R La Mondiale 0:00:11
16 Rigoberto URAN URAN Omega Pharma-QuickStep 0:00:11
17 Georg PREIDLER Team Giant-Shimano 0:00:11
18 Bryan NAULEAU Team Europcar 0:00:11
19 Carlos BETANCUR AG2R La Mondiale 0:00:11
20 Samuel SANCHEZ GONZALEZ BMC Racing Team 0:00:11
21 Daniel MARTIN Garmin-Sharp 0:00:11
22 Simon YATES Orica GreenEDGE 0:00:11
23 Johan Esteban CHAVES RUBIO Orica GreenEDGE 0:00:11
24 Ryder HESJEDAL Garmin-Sharp 0:00:11
25 Julian KERN AG2R La Mondiale 0:00:16
26 Vladimir GUSEV Katusha Team 0:00:21
27 Adam HANSEN Lotto-Belisol Team 0:00:21
28 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:00:21
29 Pavel KOCHETKOV Katusha Team 0:00:21
30 Cameron WURF Cannondale 0:00:21
31 Jérémy ROY FDJ.fr 0:00:21
32 Dario CATALDO Team Sky 0:00:21
33 Enrique SANZ UNZUE Movistar Team 0:00:25
34 Louis VERVAEKE Lotto-Belisol Team 0:00:25
35 Petr VAKOC Omega Pharma-QuickStep 0:00:25
36 Giovanni BERNAUDEAU Team Europcar 0:00:27
37 Manuele BOARO Tinkoff-Saxo 0:00:27
38 Dominik NERZ BMC Racing Team 0:00:27
39 Philip DEIGNAN Team Sky 0:00:27
40 Rory SUTHERLAND Tinkoff-Saxo 0:00:27
41 Pablo LASTRAS GARCIA Movistar Team 0:00:27
42 Carlos VERONA QUINTANILLA Omega Pharma-QuickStep 0:00:27
43 Alberto BETTIOL Cannondale 0:00:27
44 Fabrice JEANDESBOZ Team Europcar 0:00:27
45 Egor SILIN Katusha Team 0:00:27
46 Steven KRUIJSWIJK Belkin Pro Cycling Team 0:00:27
47 Ricardo ZOIDL Trek Factory Racing 0:00:27
48 Philip GAIMON Garmin-Sharp 0:00:37
49 Gang XU Lampre-Merida 0:00:44
50 Jussi VEIKKANEN FDJ.fr 0:00:47
51 Davide APPOLLONIO AG2R La Mondiale 0:00:50
52 Ben SWIFT Team Sky 0:00:53
53 Moreno HOFLAND Belkin Pro Cycling Team 0:01:00
54 Olivier LE GAC FDJ.fr 0:01:00
55 Gregory HENDERSON Lotto-Belisol Team 0:01:04
56 Filippo POZZATO Lampre-Merida 0:01:06
57 Matthias KRIZEK Cannondale 0:01:07
58 Viacheslav KUZNETSOV Katusha Team 0:01:23
59 Christiano SALERNO Cannondale 0:01:23
60 Caleb EWAN Orica GreenEDGE 0:01:32
61 Steele VON HOFF Garmin-Sharp 0:01:46
62 Guillaume BOIVIN Cannondale 0:01:46
63 Tobias LUDVIGSSON Team Giant-Shimano 0:01:55
64 Tyler FARRAR Garmin-Sharp 0:01:58
65 Boy VAN POPPEL Trek Factory Racing 0:02:20
66 Tony HUREL Team Europcar 0:02:20
67 Mathew HAYMAN Orica GreenEDGE 0:02:23
68 Alan MARANGONI Cannondale 0:02:35
69 Christopher SUTTON Team Sky 0:02:37
70 Johannes FRÖHLINGER Team Giant-Shimano 0:02:45
71 Thomas LEEZER Belkin Pro Cycling Team 0:02:47
72 Pieter WEENING Orica GreenEDGE 0:02:56
73 Petr IGNATENKO Katusha Team 0:03:01
74 Nikolas MAES Omega Pharma-QuickStep 0:03:16
75 Michal GOLAS Omega Pharma-QuickStep 0:04:26
76 Jasha SÜTTERLIN Movistar Team 0:04:34
77 Lachlan David MORTON Garmin-Sharp 0:04:36
78 Dayer Uberney QUINTANA ROJAS Movistar Team 0:04:38
79 Tosh VAN DER SANDE Lotto-Belisol Team 0:04:57
80 Michael Valgren ANDERSEN Tinkoff-Saxo 0:04:59
81 Julien BÉRARD AG2R La Mondiale 0:04:59
82 Sacha MODOLO Lampre-Merida 0:05:07
83 Alexandre GENIEZ FDJ.fr 0:06:12
84 Gert DOCKX Lotto-Belisol Team 0:06:51
85 Christopher JUUL JENSEN Tinkoff-Saxo 0:07:09
86 Rafael VALLS FERRI Lampre-Merida 0:07:51
87 Bernhard EISEL Team Sky 0:09:02
88 Ivan ROVNY Tinkoff-Saxo 0:10:51
89 Ian BOSWELL Team Sky 0:11:10
90 Albert TIMMER Team Giant-Shimano 0:11:29
91 Jan POLANC Lampre-Merida 0:18:31
92 Romain GUILLEMOIS Team Europcar 0:18:51
93 Matthieu LADAGNOUS FDJ.fr 0:18:51
94 Bjorn THURAU Team Europcar 0:19:10
95 Jesus Alberto HERNANDEZ BLAZQUEZ Tinkoff-Saxo 0:19:29
96 Calvin WATSON Trek Factory Racing 0:20:17
97 Maximiliano RICHEZE ARIEL Lampre-Merida 0:20:24
98 Danny VAN POPPEL Trek Factory Racing 0:20:56
99 Nathan HAAS Garmin-Sharp 0:20:56
100 Tejay VAN GARDEREN BMC Racing Team 0:21:26

 

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net