P1170537Michał Kwiatkowski, prawie dwa tygodnie po zdobyciu mistrzostwa świata, został uroczyście powitany przez władze i mieszkańców Torunia. 

Galeria zdjęć > tutaj

Sobotni ranek mistrz świata Michał Kwiatkowski rozpoczął od wizyty w swojej Akademii – Copernicus. Telewizje śniadaniowe miały czas, aby spotkać się z mistrzem. My mieliśmy okazję, dzięki zaproszeniu Michała Jackowiaka – Prezesa Akademii Copernicus, na obejrzenie Akademii od kuchni.

Po spotkaniu z mediami, „Kwiato” w asyście ponad stu młodych kolarzy Copernicusa, przyjechał na toruński rynek. Wjeżdżając do serca miasta, na telebimach odtwarzano końcowe kilometry zwycięskiego wyścigu. Na twarzy Michała widać było wzruszenie.

W trakcie spotkania otrzymał od Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego medal Thorunium, najwyższe odznaczenie nadawane przez prezydenta Torunia. Dla najlepszego polskiego kolarza odznaczenie jest o tyle cenne, że pierwsze swoje kroki stawiał w toruńskim klubie Pacific. Przedstawiciele klubu m.in. Paulina Brzeźna – Bentkowska byli obecni podczas uroczystości.

„Cieszę się, że mamy z miastem bardzo dobre relacje. Właśnie w Toruniu odnalazłem mnóstwo przyjaciół, mam tu bliskie mi osoby, które mnie wspierają zarówno jako kolarza, jak i człowieka. Ten medal, odznaczenie, jest czymś niesamowitym dla mnie. Byłem bardzo wzruszony, bo w tak ważnym miejscu jakim jest Rynek Staromiejski i pomnik Mikołaja Kopernika pojawiło się mnóstwo kibiców” – powiedział mistrz.

Michał podkreślił, że dzięki wspaniałej jeździe całej polskiej ekipy, mógł stanąć na najwyższym stopniu podium:

„Gdyby nie koledzy z zespołu, nie byłoby tego sukcesu. Jechałem cały wyścig, wiedząc że mam ogromne oparcie w kolegach. Kontrolowaliśmy wyścig, ja tylko wykończyłem ich wspaniałą pracę”

Setki kibiców zgromadzonych na rynku, po części oficjalnej, miały okazję do spotkania z Michałem, zdobycia autografu, zrobienia sobie zdjęcia.

Na koniec Michał spotkał się z mediami. Zapis rozmowy już wkrótce na naszosie.pl.