Johan Bruyneel potwierdził, że pierwsze rozmowy w sprawie utworzenia nowego zespołu RadioShack-Nissan-Trek odbyły się dzień po zakończeniu Tour de France w Paryżu. Belgijski menedżer zespołu, stoi teraz przed wyzwaniem połączenia dwóch zespołów, by pomóc Andy`emu Schleckowi w zwycięstwie na Tour de France 2012.

Podczas tegorocznego Tour de France, Bruyneel otrzymał potwierdzenie, że sponsorzy jego ekipy czyli RadioShack i Nissan nadal będą udziałowcami ekipy przez kolejne dwa lata. Jednak poszły za tym pewne „ograniczenia budżetowe”. Bruyneel więc wykorzystał okazję i impulsywnie podjął rozmowy z Leopard-Trek.

“Postanowiliśmy połączyć ekipy. Leopard miał zespół, ale nie miał sponsora. My nie mieliśmy składu na wygranie Tour de France, ale mięliśmy zespół w postaci sponsorów RadioShack i Nissana”, powiedział Bruyneel.

Bruyneel będzie teraz oczekiwał zwycięstwa Andy`ego Schlecka w Tour de France. Belg przyznaje, że podziwia tego zawodnika i obserwuje od dawna.

“On zaskoczył mnie już w 2005 roku, gdy pierwszy raz jechał w Tour of Georgia. Talent wprost kapał z niego. Nie można kończyć Tour de France na trzeciej pozycji, trzy lata z rzędu. Myślę, że nadszedł czas, aby tak naprawdę uwierzył, że może wygrać Tour”, powiedział.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments