Marcel Kittel (Skil – Shimano), pokazuje wysoką formę przed Mistrzostwami Świata w Kopenhadze, wygrywając klasyk Kampioenschap van Vlaanderen.
Kolarze ścigali się na 196 kilometrowej trasie, ze startem i metą w belgijskim Koolskamp. Po wielu próbach ataków i rozerwania peletonu, o zwycięstwo walczyli sprinterzy.
Po czternaste zwycięstwo w sezonie, sięgnął 23-letni Marcel Kittel. Niemiecki zawodnik, który w tym roku wygrał 4. etapy Tour de Pologne, pokonał swojego rodaka oraz kolegę z reprezentacji na mistrzostwa świata, Andre Greipela (Omega Pharma-Lotto). Trzecia pozycja dla Michaëla Van Staeyena (Topsport Vlaanderen – Mercator).
Wyniki:
1 | Marcel Kittel (Ger) Skil – Shimano | 4:16:00 | |
2 | André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto | ||
3 | Michaël Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
4 | Robbie McEwen (Aus) Team RadioShack | ||
5 | Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ | ||
6 | Alexander Porsev (Rus) Katusha Team | ||
7 | Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team | ||
8 | Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent | ||
9 | Joeri Stallaert (Bel) Landbouwkrediet | ||
10 | Kevin Peeters (Bel) Landbouwkrediet | ||
11 | Andreas Stauff (Ger) Quickstep Cycling Team | ||
12 | Eric Baumann (Ger) Team Netapp | ||
13 | Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
14 | Julien Vermote (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
15 | Timothy Dupont (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
16 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
17 | Davy Commeyne (Bel) Landbouwkrediet | ||
18 | Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole | ||
19 | Daryl Impey (RSA) Team Netapp | ||
20 | Sam Bennett (Irl) An Post – Sean Kelly | ||
21 | Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
22 | Baptiste Planckaert (Bel) Landbouwkrediet | ||
23 | Jonas Vangenechten (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole | ||
24 | Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
25 | Sibrecht Pieters (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
26 | Philip Vandaele (Bel) Colba – Mercury | ||
27 | Walt De Winter (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
28 | Aidis Kruopis (Ltu) Landbouwkrediet | ||
29 | Philippe Legrand (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole | ||
30 | James Vanlandschoot (Bel) Veranda’s Willems – Accent | ||
31 | Kurt Hovelynck (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly | ||
32 | Caleb Fairly (USA) HTC-Highroad | ||
33 | Francesco Van Coppernolle (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
34 | Leigh Howard (Aus) HTC-Highroad | ||
35 | Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team | ||
36 | Jan Ghyselinck (Bel) HTC-Highroad | ||
37 | Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp | ||
38 | Steve Schets (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly | ||
39 | Frédérique Robert (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
40 | Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
41 | Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
42 | Egidijus Juodvalkis (Ltu) Landbouwkrediet | ||
43 | Evgeny Shalunov (Rus) Team RadioShack | ||
44 | Kenny Terweduwe (Bel) An Post – Sean Kelly | ||
45 | Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto | ||
46 | Frédéric Guesdon (Fra) FDJ | ||
47 | Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
48 | Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
49 | Robert Retschke (Ger) Team Netapp | ||
50 | Jeroen Hoorne (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
51 | Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano | ||
52 | Mickaël Delage (Fra) FDJ | ||
53 | Bjorn Selander (USA) Team RadioShack | ||
54 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | ||
55 | Timothy Vangheel (Bel) Colba – Mercury | ||
56 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ | 0:00:13 | |
57 | Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto | 0:00:15 | |
58 | Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Quickstep Cycling Team | 0:00:22 | |
59 | Matti Helminen (Fin) Landbouwkrediet | ||
60 | Wesley Sulzberger (Aus) FDJ | ||
61 | Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
62 | Ike Groen (Ned) Cyclingteam De Rijke | ||
63 | Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
64 | Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
65 | Grégory Rast (Swi) Team RadioShack | ||
66 | Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano | ||
67 | Stijn Vandenbergh (Bel) Katusha Team | ||
68 | Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano | ||
69 | Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team | 0:00:39 | |
70 | Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano | 0:00:43 | |
71 | Philip Lavery (Irl) An Post – Sean Kelly | ||
72 | Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | 0:00:49 | |
73 | Arnaud Gerard (Fra) FDJ | 0:00:54 | |
74 | Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent | ||
75 | Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack | 0:00:59 | |
76 | Steven De Neef (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
77 | Dieter Cappelle (Bel) Veranda’s Willems – Accent | 0:01:03 | |
78 | Jan Kuyckx (Bel) Marco Polo Cycling Team | ||
79 | Michaël Baer (Swi) Team Netapp | ||
80 | Andy Cappelle (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
81 | Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
82 | Sander Oostlander (Ned) Cyclingteam De Rijke | 0:01:10 | |
83 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | ||
84 | Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
85 | Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems – Accent | ||
86 | James Spragg (GBr) Donckers Koffie – Jelly Belly | 0:01:22 | |
87 | Peter Velits (Svk) HTC-Highroad | ||
88 | Lachlan Norris (Aus) HTC-Highroad | ||
89 | Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano | 0:01:29 | |
90 | Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano | ||
91 | Gilles Devillers (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole | ||
92 | Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet | ||
93 | Jochen Deweer (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly | 0:01:37 | |
94 | Nicky Cocquyt (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly | 0:02:52 | |
95 | Geoffrey Soupe (Fra) FDJ | ||
96 | Phillip Schulz (Ger) Colba – Mercury | 0:02:59 | |
97 | Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team | 0:03:05 | |
98 | Artem Ovechkin (Rus) Katusha Team | ||
99 | David Boucher (Fra) Omega Pharma-Lotto | 0:03:09 | |
100 | Rudy Rouet (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole | ||
101 | Jan Tratnik (Slo) Quickstep Cycling Team | ||
102 | Wilfried Cretskens (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly | ||
103 | Michaël Vanderaerden (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly | ||
104 | Alexander Mironov (Rus) Katusha Team | ||
105 | Nick Mitchell (Aus) Marco Polo Cycling Team | ||
106 | Kevin Verwaest (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
107 | Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team | ||
108 | Bob Schoonbroodt (Ned) Cyclingteam De Rijke | ||
109 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
110 | Kevin Claeys (Bel) An Post – Sean Kelly | ||
111 | Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
112 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | ||
113 | Dries Hollanders (Bel) An Post – Sean Kelly | ||
114 | Niko Eeckhout (Bel) An Post – Sean Kelly | ||
115 | Maarten Neyens (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
116 | Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano | ||
117 | Chad Beyer (USA) BMC Racing Team | ||
118 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack | ||
119 | Sander Helven (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly | ||
120 | Garrit Broeders (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
121 | Arnaud Van Den Abeele (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht | ||
122 | Kris Boeckmans (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
123 | Chris Butler (USA) BMC Racing Team | ||
124 | Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
125 | Sam Bewley (NZl) Team RadioShack | ||
126 | Matthew Goss (Aus) HTC-Highroad | ||
127 | Tom Van Becelaere (Bel) Colba – Mercury | ||
128 | Jurgen François (Bel) Colba – Mercury | ||
129 | Alexander Gottfried (Ger) Team Netapp | ||
130 | Feng Han (Chn) Skil – Shimano | ||
131 | Thimothy Roe (Aus) BMC Racing Team | ||
132 | John Murphy (USA) BMC Racing Team | ||
133 | Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team | ||
134 | Timon Seubert (Ger) Team Netapp | ||
135 | Sjef De Wilde (Bel) Veranda’s Willems – Accent | 0:05:01 | |
136 | Bart Dockx (Bel) Landbouwkrediet | ||
137 | Daniel Abraham (Eri) Marco Polo Cycling Team | ||
138 | Francis Mourey (Fra) FDJ | 0:07:09 |
Andrzej