Marcel Kittel (Skil – Shimano), pokazuje wysoką formę przed Mistrzostwami Świata w Kopenhadze, wygrywając klasyk Kampioenschap van Vlaanderen.

Kolarze ścigali się na 196 kilometrowej trasie, ze startem i metą w belgijskim Koolskamp. Po wielu próbach ataków i rozerwania peletonu, o zwycięstwo walczyli sprinterzy.

Po czternaste zwycięstwo w sezonie, sięgnął 23-letni Marcel Kittel. Niemiecki zawodnik, który w tym roku wygrał 4. etapy Tour de Pologne, pokonał swojego rodaka oraz kolegę z reprezentacji na mistrzostwa świata, Andre Greipela (Omega Pharma-Lotto). Trzecia pozycja dla Michaëla Van Staeyena (Topsport Vlaanderen – Mercator).

Wyniki:

1 Marcel Kittel (Ger) Skil – Shimano 4:16:00
2 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
3 Michaël Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
4 Robbie McEwen (Aus) Team RadioShack
5 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ
6 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team
7 Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team
8 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent
9 Joeri Stallaert (Bel) Landbouwkrediet
10 Kevin Peeters (Bel) Landbouwkrediet
11 Andreas Stauff (Ger) Quickstep Cycling Team
12 Eric Baumann (Ger) Team Netapp
13 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
14 Julien Vermote (Bel) Quickstep Cycling Team
15 Timothy Dupont (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
16 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
17 Davy Commeyne (Bel) Landbouwkrediet
18 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
19 Daryl Impey (RSA) Team Netapp
20 Sam Bennett (Irl) An Post – Sean Kelly
21 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
22 Baptiste Planckaert (Bel) Landbouwkrediet
23 Jonas Vangenechten (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
24 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
25 Sibrecht Pieters (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
26 Philip Vandaele (Bel) Colba – Mercury
27 Walt De Winter (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
28 Aidis Kruopis (Ltu) Landbouwkrediet
29 Philippe Legrand (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
30 James Vanlandschoot (Bel) Veranda’s Willems – Accent
31 Kurt Hovelynck (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
32 Caleb Fairly (USA) HTC-Highroad
33 Francesco Van Coppernolle (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
34 Leigh Howard (Aus) HTC-Highroad
35 Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team
36 Jan Ghyselinck (Bel) HTC-Highroad
37 Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp
38 Steve Schets (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
39 Frédérique Robert (Bel) Quickstep Cycling Team
40 Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
41 Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
42 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Landbouwkrediet
43 Evgeny Shalunov (Rus) Team RadioShack
44 Kenny Terweduwe (Bel) An Post – Sean Kelly
45 Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto
46 Frédéric Guesdon (Fra) FDJ
47 Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
48 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team
49 Robert Retschke (Ger) Team Netapp
50 Jeroen Hoorne (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
51 Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano
52 Mickaël Delage (Fra) FDJ
53 Bjorn Selander (USA) Team RadioShack
54 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
55 Timothy Vangheel (Bel) Colba – Mercury
56 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:00:13
57 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto 0:00:15
58 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Quickstep Cycling Team 0:00:22
59 Matti Helminen (Fin) Landbouwkrediet
60 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ
61 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
62 Ike Groen (Ned) Cyclingteam De Rijke
63 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
64 Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto
65 Grégory Rast (Swi) Team RadioShack
66 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano
67 Stijn Vandenbergh (Bel) Katusha Team
68 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
69 Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team 0:00:39
70 Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano 0:00:43
71 Philip Lavery (Irl) An Post – Sean Kelly
72 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:49
73 Arnaud Gerard (Fra) FDJ 0:00:54
74 Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent
75 Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack 0:00:59
76 Steven De Neef (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
77 Dieter Cappelle (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:01:03
78 Jan Kuyckx (Bel) Marco Polo Cycling Team
79 Michaël Baer (Swi) Team Netapp
80 Andy Cappelle (Bel) Quickstep Cycling Team
81 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
82 Sander Oostlander (Ned) Cyclingteam De Rijke 0:01:10
83 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
84 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
85 Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems – Accent
86 James Spragg (GBr) Donckers Koffie – Jelly Belly 0:01:22
87 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad
88 Lachlan Norris (Aus) HTC-Highroad
89 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano 0:01:29
90 Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano
91 Gilles Devillers (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
92 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet
93 Jochen Deweer (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly 0:01:37
94 Nicky Cocquyt (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly 0:02:52
95 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ
96 Phillip Schulz (Ger) Colba – Mercury 0:02:59
97 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 0:03:05
98 Artem Ovechkin (Rus) Katusha Team
99 David Boucher (Fra) Omega Pharma-Lotto 0:03:09
100 Rudy Rouet (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
101 Jan Tratnik (Slo) Quickstep Cycling Team
102 Wilfried Cretskens (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
103 Michaël Vanderaerden (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
104 Alexander Mironov (Rus) Katusha Team
105 Nick Mitchell (Aus) Marco Polo Cycling Team
106 Kevin Verwaest (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
107 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team
108 Bob Schoonbroodt (Ned) Cyclingteam De Rijke
109 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
110 Kevin Claeys (Bel) An Post – Sean Kelly
111 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto
112 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
113 Dries Hollanders (Bel) An Post – Sean Kelly
114 Niko Eeckhout (Bel) An Post – Sean Kelly
115 Maarten Neyens (Bel) Omega Pharma-Lotto
116 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano
117 Chad Beyer (USA) BMC Racing Team
118 Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack
119 Sander Helven (Bel) Donckers Koffie – Jelly Belly
120 Garrit Broeders (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
121 Arnaud Van Den Abeele (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
122 Kris Boeckmans (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
123 Chris Butler (USA) BMC Racing Team
124 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
125 Sam Bewley (NZl) Team RadioShack
126 Matthew Goss (Aus) HTC-Highroad
127 Tom Van Becelaere (Bel) Colba – Mercury
128 Jurgen François (Bel) Colba – Mercury
129 Alexander Gottfried (Ger) Team Netapp
130 Feng Han (Chn) Skil – Shimano
131 Thimothy Roe (Aus) BMC Racing Team
132 John Murphy (USA) BMC Racing Team
133 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
134 Timon Seubert (Ger) Team Netapp
135 Sjef De Wilde (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:05:01
136 Bart Dockx (Bel) Landbouwkrediet
137 Daniel Abraham (Eri) Marco Polo Cycling Team
138 Francis Mourey (Fra) FDJ 0:07:09

Andrzej