Francuz Warren Barguil wygrał ostatni etap Tour de l`Avenir we włoskiej Albie. Cały wyścig, padł łupem Kolumbijczyka Johana Estebana Chavesa.

Ostatni etap „Wyścigu Przyszłości”, odbył się ze startem i metą we włoskiej Albie. Trasa liczyła sobie 138,5 kilometra i miała pagórkowaty profil. Na ostatnich kilkudziesięciu kilometrach, na przedzie kręciła 22. osobowa grupka z wszystkimi faworytami. W końcówce dochodziło do wielu ataków.

Od zasadniczej grupki oderwała się czwórka. Z niej, najszybciej finiszował 20-letni stażysta ekipy Bretagne-Schuller, Warren Barguil. Francuz pokonał Włocha Mattię Cattaneo oraz triumfatora całego wyścigu, Johana Estebana Chavesa który na co dzień, broni barw ekipy Colombia es Pasion – Cafe de Colombia.

W klasyfikacji generalnej 21-latek wyprzedził o 17 sekund Kanadyjczyka Davida Boily. Trzecie miejsce przypadło dla Matti Cattaneo. Włochowi do zwycięstwa zabrakło 24 sekundy.

Poprzedni artykułDomagalski w życiowej formie! Kolejne zwycięstwo młodego Polaka!
Następny artykułJarosław Rębiewski wygrywa 4 BDC Tour de Rybnik 2011!