Jarosław Rębiewski (Bank BGŻ Team), wygrał 4. Tour de Rybnik! Doświadczony zawodnik pokonał Mateusza Komara (BDC Team) oraz Adriana Honkisza (CCC Polsat Polkowice).

Doskonała pogoda przywitała zawodników na trasie tegorocznej edycji Tour de Rybnik. Po porannych zmaganiach amatorów oraz młodszych kategorii, o 12:45 wystartowała kategoria elity.

Na starcie w tym wyścigu, stanęło 46 zawodników z m.in.BDC Team, BGŻ Team, TC Chrobry Felt Głogów, CCC Polsat Polkowice oraz kilku innych ekip.

Wyścig w kategorii orlik/elita odbywał się na zasadach wyścigu ulicznego na tzw. kreskę, czyli pierwszy zawodnik, który minie linie mety wygrywa. Natomiast zdobyte punkty na poszczególnych okrążeniach, zaliczane były do klasyfikacji aktywnego. Punktowane było co 3 okrążenie 3,2,1, ostatnie podwójnie [na linii mety], czyli 6, 4, 2.

Od startu aktywni byli kolarze TC Chrobry Felt Głogów oraz BDC Team. Zwłaszcza młodzi Mieszko Bulik, Konrad Tomasiak oraz „niebiescy” Mateusz Komar i Robert Radosz.

Wkrótce po tym wykrystalizowała się czołówka w składzie: Damian Walczak (BDC Team), Mieszko Bulik (Chrobry), Adam Pierzga (Gliwice), Krzysztof Jeżowski (BGŻ), Konrad Tomasiak (CHrobry), Paweł Charucki (CCC), Dariusz Rudnicki (BDC), Marcin Urbanowski (BGŻ), Tomasz Lisowicz (BGŻ), Jakub Foltyn (Mostostal), Konstanitin Pimkin (Ukraina). Kilka rund później, skontrowali  Charucki oraz Urbanowski.

Doskoczyć do nich próbował Tomasiak. Były podwójny mistrz Polski juniorów został skasowany przez peleton.

Wkrótce jego los podzielili również „Chary” i „Urban”.

W końcu odjechali: Jarosław Rębiewski, Artur Detko, Marcin Urbanowski (wszyscy Team BGŻ), Tomasz Smoleń, Adrian Honkisz (obaj CCC Polsat), Robert Radosz, Mateusz Komar (BDC Team) i niezmordowany Mieszko Bulik (TC Chrobry Felt).

Ta grupka zdołała dojechać do mety, a w końcówce największym sprytem wykazał się Rębiewski. Druga pozycja dla Komara, trzecie miejsce dla Honkisza.

W klasyfikacji punktowej, zwycięzcą okazał się Mieszko Bulik.