Philippe Gilbert (Omega-Pharma-Lotto) po samotnym ataku na finałowych kilometrach, został triumfatorem wyścigu UCI World Tour – Grand Prix Cycliste de Québec w Kanadzie. 

Wyścig który rozgrywany był na 16 rundach, każda po 12,6 kilometra, liczył w sumie 201 kilometrów. Już na pierwszej z nich oderwało się trzech śmiałków: Cristian Salerno (Liquigas-Cannondale), Jesus Herrada (Movistar) oraz Tony Hurel (Europcar). Ich przewaga utrzymywała się na poziomie 5 minut.

Jednak gdy tempo zaczęły nadawać ekipy Sky oraz Garmin-Cervelo, ucieczka została zlikwidowana.

Później następowały kolejne ataki, w jednym z nich brał udział Maciej Paterski (Liquigas-Cannondale), jednak bez powodzenia.

Akcja decydująca o losach wyścigu miała miejsce na 15 kilometrów przed kreską. Od peletonu odskoczył Gilbert, do którego dojechało ośmiu kolarzy: Levi Leipheimer (RadioShack), Uran Rigoberto (Sky Pro Cycling), Fabian Wegmann (Leopard Trek), Simone Ponzi (Liquigas-Cannondale), Simon Clarke (Astana), Gerald Ciolek (Quick Step), Bjorn Leukemnas oraz Marco Marcato (obaj Vacansoleil-DCM).

Philippe Gilbert nie miał zamiaru czekać na końcowy finisz z ucieczki, na trzy kilometry przed metą w swoim stylu zaatakował, jego koło złapał jedynie Gesink. Holender na końcowym podjeździe próbował jeszcze dojść Belga, jednak ta sztuka mu się nie udała. Ostatecznie Gilbert przekroczył linię mety sekundę przed Gesinkiem. Najniższy stopień podium dla Rigoberto Uran.

Wyniki:

1 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 5:03:08  
2 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team    
3 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:00:09  
4 Fabian Wegmann (Ger) Leopard Trek 0:00:14  
5 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack 0:00:15  
6 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:23  
7 Simone Ponzi (Ita) Liquigas-Cannondale    
8 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:25  
9 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 0:00:30  
10 Simon Clarke (Aus) Pro Team Astana 0:00:47  
11 Rui Alberto Faria Costa (Por) Movistar Team 0:01:17  
12 Grégory Rast (Swi) Team RadioShack 0:01:19  
13 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 0:01:21  
14 Michael Barry (Can) Sky Procycling 0:01:23  
15 Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel-Euskadi    
16 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:01:26  
17 Rémi Cusin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    
18 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team    
19 Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling    
20 Dominique Rollin (Can) FDJ    
21 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team    
22 David Veilleux (Can) Team Europcar    
23 Anders Lund (Den) Leopard Trek    
24 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
25 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar    
26 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    
27 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 0:01:39  
28 Rubén Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:01:42  
29 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team    
30 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:01:57  
31 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:02:10  
32 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling 0:02:18  
33 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard    
34 Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard    
35 Matteo Trentin (Ita) Quickstep Cycling Team    
36 Philip Deignan (Irl) Team RadioShack    
37 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team    
38 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar    
39 Svein Tuft (Can) Team Spidertech Powered By C10    
40 Ryan Roth (Can) Team Spidertech Powered By C10    
41 Bruno Pires (Por) Leopard Trek    
42 Francesco Reda (Ita) Quickstep Cycling Team    
43 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team    
44 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard 0:02:28  
45 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale    
46 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team 0:03:12  
47 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
48 Anthony Geslin (Fra) FDJ    
49 Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana    
50 Hayden Roulston (NZl) HTC-Highroad 0:03:24  
51 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:04:04  
52 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    
53 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 0:04:25  
54 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:04:37  
55 Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team    
56 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 0:04:43  
57 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD 0:05:12  
58 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:05:40  
59 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne    
60 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana    
61 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana    
62 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
63 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale    
64 Edward King (USA) Liquigas-Cannondale    
65 Julien Vermote (Bel) Quickstep Cycling Team    
66 George Hincapie (USA) BMC Racing Team    
67 Cédric Pineau (Fra) FDJ    
68 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling    
69 Sandy Casar (Fra) FDJ    
70 Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto    
71 Saïd Haddou (Fra) Team Europcar    
72 Jan Ghyselinck (Bel) HTC-Highroad    
73 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi    
74 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale    
75 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:28  
76 Jesús Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:12:23  
DNF Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto    
DNF Maarten Neyens (Bel) Omega Pharma-Lotto    
DNF Óscar Pujol Muñoz (Spa) Omega Pharma-Lotto    
DNF Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto    
DNF Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto    
DNF Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling    
DNF Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling    
DNF Christian Knees (Ger) Sky Procycling    
DNF Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team    
DNF Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team    
DNF Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team    
DNF Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team    
DNF Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo    
DNF Michel Kreder (Ned) Team Garmin-Cervelo    
DNF Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo    
DNF Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo    
DNF Matthew Wilson (Aus) Team Garmin-Cervelo    
DNF David Zabriskie (USA) Team Garmin-Cervelo    
DNF Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi    
DNF Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi    
DNF Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi    
DNF Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi    
DNF Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi    
DNF Iván Velasco Murillo (Spa) Euskaltel-Euskadi    
DNF Stefan Denifl (Aut) Leopard Trek    
DNF Brice Feillu (Fra) Leopard Trek    
DNF Martin Mortensen (Den) Leopard Trek    
DNF Tom Stamsnijder (Ned) Leopard Trek    
DNF Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team    
DNF Jeffry Louder (USA) BMC Racing Team    
DNF Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team    
DNF Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team    
DNF Thimothy Roe (Aus) BMC Racing Team    
DNF Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team    
DNF Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad    
DNF Caleb Fairly (USA) HTC-Highroad    
DNF Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad    
DNF Gatis Smukulis (Lat) HTC-Highroad    
DNF Danny Pate (USA) HTC-Highroad    
DNF Marco Pinotti (Ita) HTC-Highroad    
DNF Alfredo Balloni (Ita) Lampre – ISD    
DNF Grega Bole (Slo) Lampre – ISD    
DNF Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD    
DNF David Loosli (Swi) Lampre – ISD    
DNF Enrico Magazzini (Ita) Lampre – ISD    
DNF Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD    
DNF Simon Spilak (Slo) Lampre – ISD    
DNF Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard    
DNF Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard    
DNF Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard    
DNF André Steensen (Den) Saxo Bank Sungard    
DNF Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard    
DNF Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack    
DNF Ben Hermans (Bel) Team RadioShack    
DNF Robert Hunter (RSA) Team RadioShack    
DNF Benjamin King (USA) Team RadioShack    
DNF Jason McCartney (USA) Team RadioShack    
DNF Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Cannondale    
DNF Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale    
DNF Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale    
DNF Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale    
DNF Filippo Pozzato (Ita) Katusha Team    
DNF Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team    
DNF Serguei Ivanov (Rus) Katusha Team    
DNF Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team    
DNF Egor Silin (Rus) Katusha Team    
DNF Nikolay Trusov (Rus) Katusha Team    
DNF Allan Davis (Aus) Pro Team Astana    
DNF Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana    
DNF Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana    
DNF Javier Iriarte (Spa) Movistar Team    
DNF Enrique Sanz (Spa) Movistar Team    
DNF Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team    
DNF Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team    
DNF Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale    
DNF Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale    
DNF Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale    
DNF Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale    
DNF John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale    
DNF Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale    
DNF Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
DNF Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
DNF Pierre Rolland (Fra) Team Europcar    
DNF Jerome Cousin (Fra) Team Europcar    
DNF Tony Hurel (Fra) Team Europcar    
DNF Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar    
DNF Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ    
DNF Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    
DNF Jean-Eudes Demaret (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    
DNF Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    
DNF Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne    
DNF Francois Parisien (Can) Team Spidertech Powered By C10    
DNF Ryan Anderson (Can) Team Spidertech Powered By C10    
DNF Zachary Bell (Can) Team Spidertech Powered By C10    
DNF Martin Gilbert (Can) Team Spidertech Powered By C10    
DNF Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Spidertech Powered By C10    
DNF Will Routley (Can) Team Spidertech Powered By C10