Czwarty Międzynarodowy Wyścig Kolarski BDC Tour de Rybnik 2011 zostanie zorganizowany w niedzielę 11 września w dzielnicy Rybnicka Kuźnia. Na starcie pojawi się wielu znakomitych kolarzy.

Trasa wyścigu przebiegać będzie ulicami św. Maksymiliana, Podmiejską, Rudzką, Obwiednią Płn., Gliwicką, Lipową, Rybacką i ponownie św. Maksymiliana (długość 1 okrążenia 5,2 km).

4. BDC Tour de Rybnik jest imprezą przeznaczoną dla amatorów oraz profesjonalnych kolarzy szosowych. Startować mogą osoby od 16 roku życia, posiadające rower szosowy, kask, a ponadto spełnią pozostałe wymagania regulaminowe (szczegóły u organizatorów). Nowością w tegorocznej edycji jest trzeci wyścig, zgłoszony do oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego oraz Śląskiego Związku Kolarskiego. Dzięki temu do Rybnika zjadą się czołowe ekipy oraz kolarze.

Kolarze rywalizować będą na pętli o długości 5,2 km. W zależności od kategorii wiekowej do pokonania mają 31, 52 lub 78 km. Wyścig został podzielony na trzy odrębne starty. Pierwszy dot. kat. Kobiet oraz Masters 1, Masters 2, Masters 3 (Masters – kat. męska powyżej 30 roku życia, mają do pokonania 31 km). Drugi jest przeznaczony dla kolarzy kat. Junior, Orlik, Elita (w tym wyścigu nie jest wymagana licencja zawodnicza; do pokonania – 52 km, w tym co trzecie okrążenie będzie punktowane, a trzech pierwszych na każdym okrążeniu zdobędzie punkty do klasyfikacji punktowej). Ostatni wyścig przeznaczony jest dla kolarzy z licencją zawodniczą kat. Orlik oraz Elita. Zawodnicy z tej grupy mają do pokonania 78 km (15 x 5,2 km), tak samo jak we wcześniejszym wyścigu i tutaj co trzecia runda będzie punktowana.

Program:
10:15 Oficjalne rozpoczęcie imprezy.
10:30 Start wyścigu Kobiet oraz Masters (6 x 5,2 km)
11:30 Start wyścigu Junior, Orlik, Elita (OPEN) (10 x 5,2 km)
12:45 Start wyścigu Orlik, Elita (Licencja PZKol) (15 x 5,2 km)
14:45 Dekoracja zwycięzców wszystkich kategorii + loteria
15:00 Zakończenie wyścigu kolarskiego Tour de Rybnik 2011

Patronat honorowy na wyścigiem objął m.in. Czesław Lang – Dyrektor Generalny Tour de Pologne UCI World Tour.

Organizatorami imprezy są: Fundacja Elektrowni Rybnik, Amatorska Grupa Kolarska Rybnik, Rada Dzielnicy Rybnicka Kuźnia.

Patronem medialnym wyścigu, trzeci rok z rzędu jest serwis www.naszosie.pl

Z wyścigu elity przeprowadzimy internetową relację na żywo. Już dziś serdecznie zapraszamy od godziny 12:45.