Po zwycięstwie w prologu, Michael Hepburn wygrał już drugi etap w tegorocznym Tour de l`Avenir. Nowym liderem etapówki, został Kanadyjczyk David Boily.

Dzisiejszy etap, to już górski odcinek z Gérardmer do Porrentry. Dystans to 166,5 kilometrów, a w końcówce, do przejechania był znany z trasy Tour de France podjazd pod Col dela Croix.

Selektywna trasa, spowodowała że na metę przyjechało najpierw 7 zawodników. Najlepszy okazał się 20-letni kolarz z Australii, Michael Hepburn. Kolarz kontynentalnej ekipy Team Jayco – AIS, pokonał Jordiego Simon z Hiszpanii, trzeci był Duńczyk Christopher Juul-Jensen.

W klasyfikacji generalnej, na prowadzenie wyszedł Kanadyjczyk David Boily. 21-latek, ma 28 sekund nad Hepburnem oraz 34 nad Juulem-Jensenem.