Holender Moreno Hofland, po skutecznym finiszu z mniejszej grupki, wygrał 1. etap Tour de l`Avenir. Nowym liderem został Australijczyk, Rohan Dennis.

Drugi dzień rywalizacji, w „Tour de France dla młodzieżowców”, to lekko pofałdowany odcinek z Yutz do Luneville. Zawodnicy mieli do pokonania 160,5 kilometra.

Jak później się okazało, niewielkie wzniesienia sprzyjały atakom. Na metę, wpadła siedmioosobowa grupka, która między sobą walczyła o zwycięstwo etapowe. Najszybszy był 20-letni kolarz kontynentalnego Rabobanku, Moreno Hofland. Młody zawodnik pokonał stażystę Ag2r La Mondiale, starszego od siebie o rok Francuza Romaina Bardet. Trzeci był 22-latek z Włoch, Matteo Mammini.

Peleton ze stratą 26 sekund, przyprowadził Holender Wouter Wippert.

W klasyfikacji generalnej, Australijczyk Dennis, który ściga się na co dzień w kontynentalnym Rabobanku wskoczył na pozycję. Stało się tak, ponieważ wczoraj był drugi, a dziś znalazł się w czołówce. Na drugie miejsce spadł dotychczasowy lider, Michael Hepburn, który do rodaka ma 22 sekundy. Na trzecią lokatę, awansował Kanadyjczyk David Boily. 21-latek na co dzień ściga się dla pro kontynentalnej drużyny Team SpiderTech powered by C10.

Poprzedni artykułKoniec ekipy Leopard-Trek?