Lampre – ISD, ogłosiła skład drużyny, która jutro rano (6 września) odleci z Paryża do Kanady by wystartować w GP Quebec (9 września) i GP Montreal (11 września).

Dyr. Sportowy Bondariew, zabierze ze sobą następujących kolarzy : Balloni, Bertagnolli, Bole, Bono, Loosli, Magazzini, Pietropolli i Sipilak. Sztab techniczny będzie składał się z : mechanicy – Baron i Romano, masażyści – Borgognoni i Inselvini, lekarz – De Grandi oraz rzecznik prasowy Carlo Saroni.

Zabraknie Damiano Cunego z powodu zakażenia bakteriami. ” Jest mi smutno i żałuję że nie mogę uczestniczyć w Kanadzie, ale choroba wykluczyła mnie z wyścigów – wraz z całym zespołem medycznym sprawdzamy kiedy będę mógł jak najszybciej wystartować jeszcze w tym sezonie.” – odpowiada Cunego.

“Pomimo braku Cunego, zespół będzie mocno zmotywowawny i dobrze przygotowany do startów by stawić czoła najlepszym” – powiedział dyr. sportowy Bondariew – “Pietropolli i Bertagnolli, będą liderami na GP Quebec, a Bole, który odpoczywał po zwycięstwie w Plouay, będzie kapitanem na GP Montreal.Reszta zespołu : Loosli, Bono, Magazzini i Spilak będzie ich wspierała mając jednocześnie wolną rekę.” – zakończył Bondariew.