Robbie McEwen i Fumiyuki Beppu (obaj RadioShack) to najnowsze wzmocnienia australijskiego projektu GreenEdge, który aspiruje do grona ProTeams.

Trzykrotny zdobywca najbardziej pożądanej przez sprinterów koszulki w Tour de France, Maillot Vertt, a także 12. krotny zwycięzca etapowy Tour de France i Giro d’Italia – Robbie McEwen jest jednym z najbardziej znanych i szanowanych kolarzy w Australii. W wieku 39 lat, McEwen może być już u schyłku swojej kariery, jednak doświadczenie jakie wzniesie do zespołu będzie bezcenne. W GreenEdge, miałby przygotować się tylko na początek sezonu, następnie zakończyłby karierę i pracował w obsłudze ekipy.

“Moim zadaniem jest ścigać się w pierwszej połowie sezonu, aby pełnić funkcję głowy drużyny. To trochę jak kapitan-trener na boisku piłki nożnej”, powiedział McEwen.

“W czasie Tour de France, będę pełnił funkcję taktycznego doradcy. To podobną rola do tej, którą pełnił Erik Zabel w HTC-Highroad. Scouting, ustawianie pociągów i indywidualne treningi ze sprinterami. Myślę, że mogę się w tym odnaleźć”.

Do ekipy dołączy także aktualny, podwójny mistrz Japonii, 28-letni Fumiyuki Beppu

“Beppu jest niezwykle ważny dla nas. Podpisanie kontraktu z zawodnikiem z Azji, było kluczową sprawą dla marki GreenEdge, by pokazać się na tym rynku”, powiedział rzecznik prasowy drużyny, John Trevorrow. “Beppu to silny zawodnik z wielką przyszłością w tym sporcie, i cieszymy się że będziemy z nim współpracować w najbliższych latach”.

Andrzej